אאא

בית משפט השלום בכפר סבא גזר הבוקר (ד') עונש מאסר של 7 שנים ו-4 חודשים על פזית ולד, לשעבר חשבת בכירה ב-yes שהורשעה בגניבה של כ-24 מיליון שקל מכספי החברה, וכן הטיל עליה קנס כספי של 7,000 שקל. בכך קיבל השופט מיכאל קרשן את הסדר הטיעון שהושג בעניינה.

ההסדר נחשף בחודש שעבר ב"כלכליסט" והוא אינו כולל השבה של כספי המעילה, בין השאר בשל הליך אזרחי אותו מנהלת חברת הלוויין בניסיון לקבל בחזרה את הכספים. במסגרת התביעה שהגישה yes נגד ולד הוטלו עיקולים על רכושה בהם דירתה ורכבה.

ההסדר הושג לאחר משא ומתן בין נציגת הפרקליטות, עו"ד נעמה תור זאבי לבין סנגורה של ולד, עו"ד אורי קינן. ההסדר הוצג לשופט קרשן בחודש שעבר ובמסגרתו הודתה ולד בגניבה של 24 מיליון שקל מכספי החברה במשך כעשור, במקום במעילה של 31 מיליון שקל כפי שייחס לה כתב האישום בעניינה. בנוסף, נמחקו מהמצג העובדתי של כתב האישום בעלה ואמה, שבתחילת הפרשה נעצרו בחשד שסייעו לה במעילה.

במהלך הדיון הביעה ולד חרטה על מעשיה ואמרה: אני לוקחת אחריות מלאה על מעשיי ומביעה חרטה עמוקה. אני רוצה לחזור במהרה לילדיי הקטנים ולבעלי שזקוקים לי בבית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במרץ האחרון הואשמה ולד בשורה של עבירות מעילה, זיוף מס והלבנת הון (לפי איסור בחוק). על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות פרקליטות מחוז מרכז, מעלה ולד במשך כעשור בכספי חברת הלוויין, בה עבדה כחשבת בכירה.

"כתב האישום מגולל מסכת ארוכת שנים של גניבה בהיקפים חסרי תקדים, באופן רציף, עקבי ומשולל גבולות ובשכלול שיטה מתוחכמת", נכתב. שיטת המעילה של ולד, כך נטען בכתב האישום, כללה שינוי זמני של שמות ספקים קיימים של החברה לשמות פיקטיביים והנפקת המחאות על שם מוטבים אלה. בשלב מאוחר יותר נהגה ולד לפתוח כרטיס פיקטיבי קבוע על שם הספק שלא קיים ואף הנפיקה על שמו המחאות. היא זייפה על גבי ההמחאות חתימות של מורשים בחברה והפקידה אותן בחשבון שפתחה על שמה.

עו"ד קינן, בא כוחה של ולד, מסר: "אני שמח שבית המשפט כיבד את ההסדר הראוי לאחר המאמצים האדירים שהושקעו על ידנו במטרה להשיגו".