אאא

מבזק כיכר TV: אריה דרעי הודיע היום (שני) כצפוי כי הוא ממשיך להנהיג את תנועת ש"ס, הוא נפגש עם חברי הכנסת של המפלגה בישיבת סיעה מיוחדת והודיע להם על החלטתו לקבל את הוראת נשיא מועצת החכמים הגאון רבי שלום כהן.

מאחורי הקלעים הקרב הבא בש"ס כבר החל. חברי הכנסת מבקשים להיות משובצים במקומות ריאליים, חלקם אף מבקשים להיות בחמישייה הפותחת.

דרעי מבקש כעת להביא דמות חדשה בפתח הרשימה במקומו של אלי ישי. בש"ס עדיין נמצאים בספק האם אריאל אטיאס מתכוון לחזור למפלגה או שמא יישאר בחייו הפרטיים.

דרעי עצמו הציע בישיבת מועצת חכמי התורה להחזיר את אטיאס לקדמת הבמה הפוליטית של ש"ס.

אחד מחברי הכנסת שמבקש להיות במקומות הראשונים הוא ח"כ ניסים זאב, כיום הוא מוצב במקום העשירי והלא ריאלי על פי הסקרים, זאב דאג להדגיש בחודש האחרון בראיונותיו לתקשורת כי הוא הקים את המפלגה, הוא בטוח שלא מגיע לו להיות מודח ממנה.

דרעי עצמו אומר בשיחות סגורות עם חברי הכנסת ומקורביו כי מי שתקבע את הרשימה היא מועצת חכמי התורה, אך אין ספק שלדרעי יש השפעה גדולה בהמלצה שיגיש בפני מועצת החכמים.

יצוין כי מי שכבר יכול להיות רגוע הוא ח"כ איציק כהן שככל הנראה ימשיך להיות בחמישייה הפותחת. כהן היה מהבולטים ביותר ש"נלחם" למען "חזרתו" של דרעי, ועשה את העבודה התקשורתית, כמו כן הוא זה שהוצב לצידו של הגר"ש כהן בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לנחמו על פטירת אחותו הרבנית שולמית חמד ע"ה.

ש"ס נמצאת כרגע בסקרים על ממוצע של בין שישה לשבעה מנדטים, כך שהשמות שככל הנראה לא יהיו במקומות ריאליים על פי הרשימה לכנסת ה -20, נכון לעכשיו, הם: יעקב מרגי, דוד אזולאי, יצחק ועקנין, נסים זאב, אברהם מיכאלי, יואב בן צור וליאור אדרי.

עוד בכיכר TV

> איך הגיבו ביהדות התורה לחזרתו של דרעי לש"ס? כתבנו ישראל כהן שמע את התגובות במפלגה החרדית-אשכנזית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

> יום לאחר צעדת המיליונים ברחובות פריז, יוטסו הלילה לישראל גופותיהם של קדושי הפיגוע ב'היפר הכשר' בעיר לקראת מסע הלוויה שייערך מחר. כתבנו צביקה גרוניך.

> יו"ר העבודה חבר-הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג אומר כי ראש-הממשלה נתניהו חושש מעימות איתו. בראיון באולפן ynet התייחס הרצוג להחלטתו של נתניהו להצטרף למצעד המיליונים בפריז ואמר כי היה "זגזוג ובלגן".

> כתב אישום הוגש היום נגד ישראלי שביקש להצטרף לארגון דאע"ש. בזמן ששהה בסוריה הוא נלכד על-ידי כוחות הצבא של אסד, ספג עינויים וישב בכלא במשך תקופה ארוכה כשהם מנסים לדלות ממנו מידע על ישראל. מסיבה שאינה ברורה הצליח להימלט ולשוב לישראל, ומיד נעצר.

> ולסיום: רובוטים יודעים לעשות היום הכל - לשאוב אבק, לנקות ולהדפיס רכיבים בתלת מימד. לרשימה הזאת הצטרף לאחרונה רובוט נוסף, שההתמחות שלו היא בציור יצירות אומנות על חוף הים. ייתכן שזה הרובוט המיותר ביותר שנוצר אי פעם.

צילומים: כיכר השבת, יעקב כהן, לע"מ, ynet