אאא

"יש לנו תכנית מסודרת לפירוק רשות מקרקעי ישראל, ואני מודיע כאן - אני הולך לפרק את רשות מקרקעי ישראל. אם לא נקבל את רשות מקרקעי ישראל, לא ניכנס לממשלה", כך אמר הערב (ב') משה כחלון, יו"ר מפלגת כולנו באירוע "בוחרים "2015 באוניברסיטת בן גוריון. אתמול פרסם כחלון את תוכנית "100 העמודים", במסגרתה הוא מתכנן בין השאר להוציא את שיווק הקרקעות מהרשות. בתוכנית, שאמורה להילחם במחירי הדיור הגבוהים, מתכנן כחלון להפריט או לפצל את הפעילויות השונות של רשות מקרקעי ישראל בין גופים שונים.

כחלון אמר עוד כי "שואלים אותי למה יש ברשימה שלנו אנשים פחות מוכרים. רשימה לכנסת זה לא מצעד מוכרים, רשימה לכנסת צריכה להביא אנשים עם עשייה ולנו ברשימה יש אנשים כאלו בדיוק. האלמנטים החברתיים שבגללם הצטרפתי לליכוד אינם קיימים שם עוד. אף אחד לא האמין שבגלל זה אעזוב, אבל לא הצלחתי מצפונית להיות שר מבלי למלא את השליחות האמיתית שבאמת בוערת לי בעצמות ולמענה באתי לכנסת".

כחלון שב על מחויבותו לבצע רפורמות ולפרק מונופולים, ואמר כי "רפורמה נגד חלשים היא קלה, רפורמה נגד חזקים היא הדבר הקשה. רפורמות לא מתבטאות בלכתוב סטטוסים בפייסבוק או להתראיין יפה בטלוויזיה. רפורמות מתבטאות במעשים ולא בדיבורים. בסוף צריך להילחם במונופולים. המונופולים הם חזקים עם הרבה כסף, וזה ממש לא קל. אנחנו נציג תכנית ברורה לפירוק המונופולים תוך התייעלות ושמירה על העובדים. שלא יעבדו עליכם - התייעלות היא לא פיטורי עובדים אלא פתיחת קווי ייצור נוספים. תהליך כזה טוב למפעל, לעובדים וגם לשמונה מיליון אזרחים של מדינת ישראל."