אאא

מלחמת סייבר: לאחר שפרצו מספר פעמים לחשבונות ברשתות החברתיות השייכים לארגונים המזוהים עם הממשל הסורי, פרצו היום (שני) האקרים מטעם ארגון הטרור האיסלאמי קיצוני - דאעש, לחשבון הטוויטר הרשמי של פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית, האחראי על אזורי השליטה של ארגון הטרור.

לאחר שנפרץ, הושחת חשבון הטוויטר ותמונת המשתמש שונתה לתמונתו של לוחם דאעש. כמו כן, החשבון התמלא בססמאות התוקפות את ארצות הברית.

בין היתר נכתב בחשבון "בשם אללה הרחמן, חליפות הסייבר תחת דאעש ממשיכה במלחמת הסייבר ג'יהאד. בזמן שארה"ב באמצעות הלוויינים שלה טובחת את אחינו בסוריה, עיראק ואפגניסטן, אנחנו נשבור את הרשתות שלכם ונדע הכול עליכם". 

חשבון הטוויטר הוסר כעבור כמה דקות, כאשר גורמי צבא אמריקניים מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי צבא ארצות הברית מודע לפריצה וכי הוא פועל להחזיר את המצב לקדמותו.

 (צילום מסך )
החשבון המושעה
הגדלה

דקות לאחר הפריצה, פרסמו ההאקרים רשימות של קצינים אמריקניים שלטענתם נגנבו ממחשבי הפנטגון. ההאקרים טוענים כי הצליחו לשים את ידם על חומרים רגישים הנוגעים לצבא סין, קוריאה הצפונית, וכן תכניות צבאיות מפורטות הנוגעות לפעולות אפשריות באסיה. גורמים אמריקניים שללו כי מסמכים רגישים הגיעו להאקרים.

בצבא האמריקני החליטו להקפיא לעת עתה גם את חשבון היטיוב הרשמי של צבא ארצות הברית.