אאא

במהלך כינוס ההילולה בישיבת "אור דוד" אמש (רביעי) בבני ברק, שהפך למפגן כוח של תנועת ש"ס, התייחס יו"ר המפלגה אריה דרעי ברמז למשבר בתנועה וחשף מה אמר לו מרן הגראמ"מ שך זצ"ל על נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן.

"אנחנו לא מדברים נגד רבנים, אבל יש הבדל בין המישור הפרטי בו כל אחד יכול להתייעץ עם כל רב, לבין נושאים של הכלל והכרעות ציבוריות בהם יש מסורת של הנהגה", הבהיר דרעי כשהוא מדגיש את סמכותה של מועצת חכמי התורה בראשות הנשיא הגר"ש כהן לקבוע בנושאים אלו כפי שלדבריו הוסמכו ע"י מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף זצ"ל.

דרעי הפתיע את המשתתפים וסיפר על "דברים חמים" שאמר לו לפני שנים רבות מרן ראש הישיבה הגראמ"מ שך מנהיגה הרוחני של תנועת "דגל התורה" ומי שיזם את הקמת תנועת ש"ס.

על חכם שלום כהן, אמר הרב שך כי הוא "איש אמת". דרעי סיפר כי נשיא המועצת היה אז יותר צעיר ממנו בגיל, וראש הישיבה הרב שך שהיה כבר למעלה מגיל 90, אמר לו: "תדע לך חכם שלום 'איש אמת'. בלשון שלו, אין לו נגיעות. 'נישט נגיע'ס' כך הוא אמר לי, איש אמת".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כבר אז ראיתי איך ראש הישיבה התייחס אליו. זו התכונה של מנהיג אמיתי שכל מטרתו לשם שמיים, כל מטרתו למען עם ישראל, כל מטרתו ללכת עם האמת", הוסיף דרעי על חכם שלום.

יצויין כי בהמשך במהלך נאומו המרכזי של נשיא מועצת חכמי התורה, התייחס אף הוא לשרשרת הדורות וסיפר על רבותיו החל ממרן בעל הסטייפלער, דרך מרן הרב שך ומרן הרב אלישיב ועד מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף זצ"ל.

חכם שלום הוסיף והעיר כי "אנחנו לא מזלזלים בשום רב, אהל אם משה ואהרון טעו, גם רבנים יכולים לטעות, גם רבנים, חושבים שהם הוכלים בדרך השניה וככה יקדשו שם שמים".