אאא

משחק מסוכן: הסכנה שבמשחקי ווידאו ממוחשבים עולה לדיון לא פעם, אלא שלרוב הטענות מדברות על האלימות הווירטואלית הקשה שמציעים חלק ממשחקי הווידאו. בטאיוואן נדהמו השבוע לגלות שוב כי משחקי ווידאו יכולים להרוג גם באופן ישיר.

עוד חדשות בעולם

מלצרים בבית קפה שכונתי בעיר קאוסיונג שבטאיוואן שאירח גבר בכן 32 שישב במשך לא פחות משלשה ימים רצופים ושיחק במשחק ווידאו במחשבו האישי, נדהמו לגלות כי השחקן מת במהלך משחק הווידאו.

בתחילה סברו המלצרים כי הגבר נמנם ונרדם מעייפות, אך לאחר שעבר זמן והגבר לא הראה סימני חיים, גילה מלצר במקום כי הוא אינו נושם. לאחר שכוחות החירום הוזעקו לזירה, פונה הגבר לבית החולים המקומי, שם נקבע מותו. כשהרופאים סבורים כי גורם המוות הוא דום לב שנבע מתשישות קיצונית בשילוב עם הקור העז ששרר באזור.

זו אינה הפעם הראשונה בה משחקי הווידאו גובים קרבנות בנפש בטאייוואן, לפני שנים ספורות מת נער בן 18 לאחר ששכר חדר במלון בו שיחק גם הוא במשחקי וידאו במשך יומיים.

התמכרויות למשחקי מחשב נחשבת למכה של ממש במזרח הרחוק. סרט דוקומנטרי שצולם במדינה השכנה, סין, לפני כשנה, חשף כי המדינה הקומוניסטית מתפעלת מספר מחנות גמילה צבאיים ממשחקי וידאו, שם עוברים הצעירים המכורים בצורה קיצונית למשחקי וידאו גמילה קשה המלווה באלימות פיזית ומילולית.