אאא

המשיך את דרכו של אביו וסיים באותה דרך: ג'יהאד מורנייה, בנו של עימאד מורנייה - קצין המבצעים הבכיר של חיזבאללה שחוסל בפברואר 2008, מונה רק באוקטובר האחרון למפקד גזרת הגולן הסורי בחיזבאללה. היום (א') הוא חוסל בתקיפה, המיוחסת לישראל, בגולן הסורי יחד עם עוד כמה אנשי חיזבאללה.

מורנייה הבן, בשנות ה-20 לחייו, היה מקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, למחליפו של אביו מוסטפא בדר א-דין, וכן למשמרות המהפכה. ג'יהאד מורנייה היה מעין ממשיך דרכו של אביו וקרא בעבר: "נשבענו שלא להניח את הרובים עד שיושג הניצחון".

מאז מות אביו הופיע ג'יהאד באירועים שקיים חיזבאללה לזכרו ואף נשא דברים. ב-2013 הוא נצפה יחד עם מפקד "כוח קודס" במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני, בביקור באיראן שקיים כדי להביע את תנחומיו על מות אמו של סולימאני.

 (ג'יאהד מורנייה לצד תמונת אביו)
ג'יאהד מורנייה עם חסן נסראללה
הגדלה

אביו של ג'יהאד, עימאד מורנייה, חוסל עת שירת כקצין המבצעים של חיזבאללה בדמשק ב-12 בפברואר 2008. במשך שנים ניהל המוסד מצוד אחריו.

עד לחיסולו הוא נחשב למבוקש מספר 2 בעולם אחרי אוסמה בן-לאדן. פעם אחר פעם הוא צץ במקומות שונים בעולם וזמן קצר אחר כך נעלמו עקבותיו.

ארה"ב הציבה פרס של 25 מיליון דולר על ראשו של הארכי-מחבל, שידיו מגואלות בדמם של יותר מ-400 בני אדם. הוא האיש שעמד מאחורי פיגועים בישראל בתקופות שונות, כמו גם מאחורי הפיגוע בשגרירות האמריקנית בביירות בתחילת שנות ה-80, הפיגוע בבסיס המארינס בלבנון שבו נהרגו 241 בני אדם, וחטיפת מטוס TWA.

(מקור)