אאא

על רקע הסקרים האחרונים שלא מעניקים לו מספיק מנדטים בכדי להיכנס לכנסת הבאה, נפגש הערב (שני) יו"ר מפלגת "יחד - העם איתנו" ח"כ אלי ישי בבני ברק עם "חרדים עובדים", בניסיון לגייס את תמיכתם לתנועתו.

בפגישה חשף ישי ממה שעובר עליו בתקופה האחרונה, עם הפרישה ממפלגת ש"ס בה כיהן כיו"ר במשך למעלה מעשור, וצאתו לדרך עצמאית: "אני אומר לעצמי, בשביל מה הייתי צריך את זה?. אני שואל את עצמי את זה כל יום" סיפר ישי. "ברוך ה' אני מסודר והייתי יכול לעשות כמו הרבה פוליטיקאים אחרים ולקחת פסק זמן".

"לאשתי, הילדים והמשפחה זה ממש לא קל. הילדים מודעים להכל והם ישבו ובכו, אבל הם חדורי אמונה שהדרך הזאת היא הדרך הנכונה לעם ישראל" אמר. "אני מבין שקשה להאמין לפוליטיקאי שאומר כאלה דברים, אבל זו האמת".

בניסיון לגייס את תמיכתם, סיפר ישי ל"חרדים העובדים" כי גם הוא עשה צבא ועבד במספר עבודות לפני שהחל את דרכו הציבורית. "אני מכיר את המצוקות שלכם באופן אישי" אמר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הוא הוסיף וסיפר לנוכחים כיצד מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל נזף באדם שלא יצא לעבוד ולא למד, והזכיר את העובדה כי הוא היה הח"כ החרדי היחיד לדבריו שגינה את קמפיין הרדיפה כנגד החרדים המתגייסים. 

בפגישה ביקש אחד המשתתפים מישי להצהיר כי מפלגתו לא תתן יד להחזרת שטחים, ישי נענה והבטיח זאת לתשואות המשתתפים.

ח"כ יוני שטבון, מספר 2 במפלגת "יחד", השווה בין האומץ לו נדרש בקרב בינת ג'ביל בלבנון לבין האומץ להצביע נגד חוק הגיוס כאשר היה בסיעת "הבית היהודי" והיציאה לדרך חדשה לצד ישי.

קראו גם: