אאא

בחירות 2015: יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד מאשר בצהריים (שלישי) כי עשה סולחה עם יו"ר ש"ס אריה דרעי ומצהיר כי אינו פוסל ישיבה עם המפלגות החרדיות.

לפיד הגיע לאולפן ynet והתייחס לדברים שאמר מוקדם יותר אריה דרעי כי עשה אתו סולחה. "עשינו סולחה ברמה האישית, הייתה בינינו מריבה ברמה האישית", אמר לפיד, "אני לא מתלהב מהרעיון שעבריינים מורשעים יישבו בממשלת ישראל אבל אנחנו לא פוסלים אף אחד".

"אני רוצה לתקן את אריה דרעי", הוסיף יו"ר 'יש עתיד': "אנחנו גם אז לא פסלנו אף אחד, אני אמרתי כל הזמן, אני נגד תרבות של פסילות וחרמות. כל עוד השוויון בנטל נשמר".

מוקדם יותר אמר דרעי כי "עשינו (דרעי ולפיד. י"כ) כבר סולחה, אין בעיות אישיות, הוא בא וביקש ממני... בכנסת לפני כמה חודשים, הוא ביקש... לא חושב, אין לנו בעיה אישית, יש לנו בעיה של דרך וערכים". 

בעקבות דבריו של אריה דרעי בעד ישיבה עם יאיר לפיד ונגד דרישה לביטול חוק הגיוס, יוצאים ב"יהדות התורה" למתקפה חריפה נגדו.

גורם בכיר ב"יהדות התורה", הגיב על דברי דרעי בחריפות רבה ואומר: "אין לנו מושג מה עבר עליו, על זה נאמר 'מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו'".

"לפיד שגרם לצרות כה רבות לציבור החרדי, שמצהיר גם לאחרונה מעל כל במה שלא יוותר על לימודי ליבה וחוק הגיוס, קיבל היום גב וגושפנקה מאריה דרעי", תוקף הבכיר.

לדבריו: "כיצד ייתכן להסכים לחוק ההרסני שגרם נזק עצום לעולם התורה ולעולם הישיבות. לא ברור מהיכן מצא לנכון לומר זאת".