אאא

חברי הכנסת של יש עתיד יתרמו את תוספת השכר שזכו לה, לאחר ששכר חברי הכנסת עלה בחודש האחרון ב 1.9%, "כראות עיניהם".

כמדי שנה, עולה שכר הח"כים, בשל מנגנון הצמדה ייחודי להם, כך קרה שהשנה לאור עליית מדד המחירים לצרכן, זכו כלל 120 חברי הכנסת לתוספת של 674 שקל לשכרם, העומד כעת על 39,561 שקל ברוטו.

חברי יש עתיד, בראשם ח"כ שמעון סלומון ניסו במהלך הכנסת האחרונה לעצור את העלאת השכר האוטומטית ממנה נהנים חברי הכנסת אך לא הצליחו לעשות כן, שכן מהלכים שהתקדמו, בין היתר לאור המלצות ועדת ציבורית שהוקמה לעניין ואשר המליצה לשנות את מנגנון העדכון האוטומטי, נעצרו בשל הקדמת הבחירות.

סיעת יש עתיד התכנסה היום בצהריים ובפתח הישיבה התייחס יו"ר המפלגה יאיר לפיד לנושא ואמר: "השבוע קיבלנו העלאה בשכר. אנחנו וכל חברי הכנסת. למה? על מה? הכנסת בכלל לא עובדת עכשיו. חברי הכנסת בישראל מרוויחים יותר מפי 4 מהשכר הממוצע במשק. יותר מחברי הכנסת בשוויץ, בנורבגיה, בצרפת, בבריטניה, בגרמניה ובארה"ב. לא מספיק להם? הם לא גומרים את החודש?. על דעת כל חברי הכנסת של יש עתיד הוחלט לתרום את תוספת השכר ולתבוע את שינוי מנגנון עדכון שכר חברי הכנסת בישראל”.

קארין אלהרר למשל הודיעה שתתרום לעמותה "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער, לילדים עם צרכים מיוחדים.

חברי הכנסת של יש עתיד יתרמו כאמור את התוספת שקיבלו למשכורת, בסך 674 שקל ברוטו, וזאת כראות עיניהם לאיזו עמותה שיבחרו. מדובר בתרומות שייעשו למעשה רק עד לכינונה של הכנסת הבאה.