אאא

יו"ר ועדת הבחירות השופט סלים ג'ובראן הורה למפלגת הליכוד לגנוז את סרטון "הגנון של ביבי", בו נראה ראש הממשלה נתניהו לצד ילדים המציגים את ראשי התנועות הבולטות בממשלתו האחרונה. 

"בסרטון בוימו ילדים בגן בהתנהגות לא ראויה, כשראש הממשלה מופיע על תקן גננת המנסה להשליט סדר ולהעיר לילדים הפרועים על התנהגותם כאשר הם נקראים בשמות של ראשי מפלגות אחרות" קבעה הוועדה. 

ועדת הבחירות דחתה את טענות הליכוד לפיהן נתקבלו אישורים מהאפוטרופוסים קודם צילום קמפיין, וחייב את המפלגה לשלם סכום של 5,000 ש"ח לעותרים, בהם מפלגת יש עתיד ויו"ר שלום עכשיו יריב אופנהיימר. 

יו"ר המועצה לשלום הילד הד"ר יצחק קדמן תקף בתחילת השבוע את הליכוד בעקבות השימוש בילדים שנעשה בסרטון: "אנחנו רואים בחומרה רבה מאוד את השימוש הציני בילדים קטנים לצורך תעמולת בחירות. במיוחד מצער שהדבר נעשה על ידי מפלגת שלטון מרכזית שאמורה להכיר את החוק ולכבד אותו".

כזכור, בתשדיר שעורר סערה, מוצג יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט כילד שמשחק בטנקים, ולצדו השר אביגדור ליברמן וח"כ ציפי לבני, המוצגים גם הם כילדים. הסרטון עקץ את בנט למרות ההבנות לכאורה בין "הבית היהודי" ו"הליכוד" לפיהן המפלגות לא תתקוף זו את את זו במהלך הבחירות לכנסת ה-20.