אאא

צוותי ההצלה שהגיעו לזירת הפיגוע הבוקר (רביעי) בתל אביב, מספרים כי הפצועים היו נחושים לעצור את המחבל ולמרות פציעתם החלו במרדף אחריו בניסיון למנוע ממנו להמשיך ולדקור עוברי אורח.

החובשים והפראמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת הפיגוע סמוך לבית מעריב ברחוב מנחם בגין בתל אביב, העניקו טיפול רפואי ל-21 נפגעים בדרגות פציעה שונות מתוכם 4 במצב קשה ו-3 במצב בינוני שנפגעו מדקירות, 2 במצב קל שסבלו מחבלות קלות ו-12 נפגעי חרדה.

הצוותים פינו את הפצועים לבתי החולים. אל בית החולים 'איכילוב' בתל אביב פונו שלושה פצועים במצב קשה, אחד בינוני ושניים נוספים במצב קל. לבית החולים "שיבא" בתל השומר פונה פצוע אחד במצב קשה, שניים במצב בינוני ושבעה נפגעי חרדה. חמישה נפגעי חרדה טופלו בזירה ולא פונו לבתי החולים.

אשר ברדה, מתנדב בארגון "הצלה גוש דן" סיפר ל"כיכר השבת" על שאירע: "הנהג היה דקור וסביבו מלא דם. עוד שני אנשים שמיהרו לכיוונו של הנהג והמחבל נפצעו גם וסביבם מלא דם. לסיכום, באוטובוס עצמו נפצעו ארבעה בני אדם".

"הנוסעים סיפרו כי המחבל עזב את האוטובוס ורץ לדקור עוברי אורח תוך שהוא צועק "אללה אכבר" ודקר עוד כמה בני אדם. הוא נכנס למוסך סמוך ודקר עובדים", הוסיף.

ברדה מוסיף ומספר כי "הפצועים סיפרו לנו היכן הם נפגעו ובדרך כלל הם לא יודעים לספר על כל הפגיעות ואת זה אנחנו בודקים. חלקם נדקרו באזור הצוואר והחזה וחלקם בגב. אלו שניסו להתעמת איתו נדקרו בידיים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מתנדב ההצלה אמר כי המראות היום היו קשים יותר מפיגועים דומים. "לצערנו הרב אלו מראות חוזרות ונשנות. הסכין הייתה גדולה ואלו התוצאות".

ד"ר רפי סטרוגו מנהל אגף רפואה במד"א שטיפל בנפגעים סיפר כי "הפצועים סבלו מדקירות עמוקות ומדממות רובן בפלג גופם העליון, בעיקר בחזה, בגב ובצוואר והיו מפוזרים ברדיוס של כ-50 מטר מהאוטובוס. הפצועים שיכלו להמשיך ולנוע, רצו כשהם פצועים והתרחקו מהאוטובוס".

אהרון קליין מתנדב איחוד הצלה, סיפר "כשהגעתי למקום נתקלתי בנהג האוטובוס ושני נוסעים שהיו בקדמת האוטובוס ונדקרו בפלג גוף עליון, כמו כן מספר נפגעים נוספים סבלו מפציעות, חתכים, וחרדה, בסיוע מתנדבים נוספים הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני עד להגעת האמבולנסים שפינו את מרביתם לבתי החולים".

לדבריו, "כלל הנפגעים היו בהכרה מלאה, כוחות משטרה הגיעו במהירות למקום לבדיקת נסיבות האירוע, כשהגעתי לזירה אמרו לי הנוסעים כי מחבל שדקר אותם נמלט לעבר מוסך סמוך".