אאא

בחירות 2015: ראש המכינה הקדם צבאית ביתיר, אל"מ במיל הרב משה הגר - לאו, הודיע הבוקר (רביעי) על הצטרפותו למפלגת 'יחד - העם אתנו' בראשות ח"כ אלי ישי. ההערכה: ישובץ במקום הרביעי. 

עם הצטרפותו למפלגה אמר הר הגר: "זוהי שותפות לכתחילה. מדובר, עבורי, בהתחלה של תנועה יהודית תורנית אמיתית אשר שוברת סופסוף את מחיצות האיבה בין הכיפות הסרוגות לבין הציבור החרדי. אני מודה לאלי ישי שאיפשר לי לחזור בגאווה גם לשורשים שלי בעולם התורה, תוך שמירה על ארץ ישראל.

"עד רגע זה, נאמני התורה מקרב הציונות הדתית  ישבו על הגדר, מתוך רצון לבחון ולהבין את מהותה של המפלגה. אך לאור הצהרותיו החד-משמעיות של הגאון הרב מאזוז הן על גדולתו של הרב קוק, והן על מצוות השירות בצה"ל למי שאינו מקדיש את חייו ללימוד, הבנו כולנו שמדובר בשינוי משמעותי רוחני ואמיתי בבחינת "יחד שבטי ישראל".

יו"ר המפלגה אלי ישי אמר: "מי שחשב כי מפלגת יחד תהיה סוג של ש"ס-2 קיבל היום תשובה ניצחת, ורואה כי מדובר במפלגה תורנית טהורה של כל "עמך ישראל" - חרדים, דתיים, חילונים ומסורתיים. הצטרפותו של הרב הגר-לאו היא בבחינתי התגשמות של חלום האחדות והחזון שעליו נלחמתי. מפלגת יחד היא מעכשיו בית פוליטי חדש, חם ומחבק, לכל מי ששלמות התורה, העם והארץ הם נר לרגליו."

ח"כ יוני שטבון אמר: "מדובר בתפנית היסטורית, שבעקבותיה ילכו אחרי אלי ישי גם רבנים וראשי ישיבות בולטים נוספים".