אאא

האם ח"כ יעקב ליצמן מצדד באריה דרעי וש"ס? בכינוס של המועצה הארצית של אגודת ישראל לכנסת שנועדה הערב (חמישי) על מנת לאשר את רשימת התנועה לכנסת הבאה, הצהיר ליצמן כי ש"ס חזקה תחזקה את כלל הציבור החרדי.

"ש"ס חזקה, זה יהדות התורה חזקה. יהדות התורה חזקה זה ש"ס חזקה" אמר ליצמן, "כשנהיה חזקים אנחנו נוכל לעשות הרבה. אנחנו לא שולטים כאן, רק דורשים את מה שמגיע לנו. אני פונה לכולם, זה לא זמן לדיבורים, עכשיו הזמן להגיש רשימות ולפעול לקראת הבחירות".

ליצמן תקף את יו"ר "הבית היהודי" השר נפתלי בנט: "גם בנט אשם בכל מה שקרה כאן. הוא נתן יד לקיצוץ בקצבאות הילדים, בעוני, בפגיעה בבני הישיבות, בגיור ובגיוס ואיפה לא. ידו בכל".

"לגביי קואליציה, אנחנו נפעל על פי דעת גדולי התורה" אמר ליצמן והוסיף, "אני לא דיברתי עם יאיר לפיד מאז השבעת הממשלה. לא נשכח מה שהוא עשה לנו. אני שמח שכחלון אמר שהוא לא מתכוון להתאחד איתו".

על בימת הכבוד ישבו גם חברי הכנסת מאיר פרוש, מנחם אליעזר מוזס וישראל אייכלר, ולצידם יו''ר התנועה יוסף קופרברג ומזכ"ל אגודת ישראל חנוך זייברט. במרכז הכינוס עמדו נאומיהם של חברי הכנסת שתקפו את הממשלה היוצאת וקראו לאיחוד כוחות ולפעילות על מנת להגדיל את הנציגות החרדית.

ח"כ מאיר פרוש אמר במרכז נאומו: "עם בחירת הנציגים, אנחנו יוצאים למשא בחירות של יותר מחמישים יום שכל אחד צריך לזכור מה עשו לנו, הם ישבו וחיפשו איך להרוס לנו. איך לשבור אותנו ואיך לרמוס אותנו. אך כמו שאפשר לקלקל בשנתיים, כך אפשר לתקן בשנתיים. אנחנו נעשה הכל שיהדות התורה תצא מחוזקת".

לדבריו, "כאשר פוגעים בבני ישראל הם עושים את הבלתי יאומן, כל אחד מהציבור החרדי הרגיש את החושך בשנתיים האחרונות, אך אנחנו צריכים לומר, אף ישיבה לא נסגרה, אך מוסד חינוכי לא נסגר, כי גם שיש חושך הלבנה זורחת".

יצויין כי בהקשר לקביעת הרשימה הסופית הודיע בסיום ההצבעה ח"כ יעקב ליצמן כי המועצה מסמיכה את נציגי הסיעות לבחור את שאר המועמדים. כמו כן, נציגי הסיעות יכולים לבחור כל אחד את מועמד סיעתו, גם מארבעת המועמדים הראשונים, עד הגשת הרשימות, מה שבעצם נותן את האפשרות לבאי כוח הסיעה להחליף את הנציגים עד מועד סגירת הרשימות.

כזכור, אמש פורסם ב"כיכר השבת" כי קיימת התלבטות בחסידות ויז'ניץ לגבי האפשרות של החלפתו של ח"כ מנחם אליעזר מוזס בעסקן הצעיר יעקב טסלר. 

צילום: משה גולדשטיין