אאא

הבחירות לממשלה באופק, נציגים מכל הכיוונים משחררים שלל סיסמאות והבטחות ובעיקר הטחות זה במפלגתו של זה, אבל ברוך השם זכינו והציבור שלנו רובו ככולו מציית לגדולי ומאורי הדור שמורים לנו במה ובמי לבחור.

כמי שמתעסק עם נוער חרדי נושר/מתמודד, אני מבקש לנצל במה זו ופונה לח"כים החרדים מכל המפלגות ומבקש: אנא, אל תשכחו את החרדים האובדים, את אלה שקולם לא נשמע, שאין מי שייצג אותם כראוי. אותם אלפי נערים ונערות שאם רק תדאגו ברגעי האמת לתקציבים ראויים עבור כלל המסגרות שמטפלות ומסייעות להם לצלוח כראוי את גילאי ההתבגרות, יוכלו אלו להציל אותם מרדת שחת. ומדובר בנפשות!

ישנם ערים ומועצות שכבר מיישמות תכניות בפועל ומקציבות לנושא סכומים לא מבוטלים. התוצאות ניכרות היטב בשטח! במקומות אלו מתחולל שינוי עצום ומבורך. הם מפעילים מרכזי ערב, מדריכי שטח, פעילים אזוריים, ועוד ועוד, והמציאות מעידה כאלף עדים שההשקעה משתלמת.

דוגמא קטנה לכך שע"י אכפתיות ותקציבים ניתן לשנות דברים מקצה לקצה, ראינו בלילות חג הפורים ברחוב רבי עקיבא בעיר בני ברק, מקום שעד לפני מספר שנים היה מוקד לפורענות ולהתפרקות המונית וביזמתו של ראש העיר דאז יעקב אשר שיזם רעיון נפלא ששינה את המפה ובכך מיגר את התופעה כמעט לחלוטין וכל זאת מבלי לפגוע בנערים אלא להיפך... מתוך התחשבות וגילוי הבנה לצרכיהם והליכה בשיטת "חנוך לנער על פי דרכו".

ההשקעה היא יקרה מאוד וגורמת לרבים אחרים להרים ידים ולסגת מראש. וחבל מאוד! נדרשת כאן תמיכה כלכלית משמעותית. תמיכה שתהיה יציבה ועקבית. רק אתם בס"ד בכוח שליחותכם מסוגלים להוביל מהפכה של ממש בהתייחסות לנושא.

אנא...

הרב יצחק קוסובסקי משמש כאיש חינוך בקהילה היהודית במוסקבה ומנהל את 'קהילת הנוער הנר דולק' - קהילה לנוער חרדי מתמודד.