אאא

בקמפיין נגד ביבי - חרדי: ארגון "V15", ששם לעצמו למטרה להחליף את שלטון נתניהו, מפרסם מידי כמה שעות פוסט חדש ברשת ובו אזרח מספר על הקושי להתקיים כלכלית בישראל. הבוקר (ראשון), החליטו ב-V15 לשתף תמונה של צעיר חרדי, שלטענתם מצטרף למאבק להחלפת השלטון. 

"השלטון לא טוב. מספיק עם נתניהו, הוא נכשל בצוק איתן. חוץ מזה כל המחירים גבוהים מדי, המסים גבוהים. כל הדברים הבסיסיים עולים יותר מדי- מהדלק ועד הקוטג'. מחירי אוטובוסים מופקעים, יקר מדי לנסוע ממקום למקום" מצוטט הצעיר החרדי. 

הוא ממשיך ומספר: "אני עליתי מצרפת עם המשפחה שלי והמדינה לא עוזרת לנו. אבא שלי שעלה לארץ היה לו נורא קשה למצוא עבודה- והוא רופא". הפוסט נחתם בהודעה "ב-17.3 גם אברהם פשוט מחליף".

לפני כשבועיים כינסו בכירים בליכוד מסיבת עיתונאים, בה תקפו את חברי ארגון ניצחון 2015 - V15. עו"ד דוד שמרון, שהגיש עתירה נגד הארגון לוועדת הבחירות המרכזית, האשים: "בראש ובראשונה מפלגת העבודה ומפלגת התנועה שרצים יחד, מפלגת מרצ ועל ידי שורת גופים וארגונים בהם ארגון V15 המבצע תעמולה אסורה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לדבריו, יחד עם ארגוני השמאל "מולד" ו"קול אחד", "מגייסים כספים מגורמי חוץ ויש להם זיקה ישירה למפלגות העבודה, התנועה ומרצ. זיקה זו מתבטאת על ידי העובדה ששניים מהמועמדים לכנסת הם מראשי 'קול אחד' - יואל חסון ודני עטר".

סגן השר, אופיר אקוניס אמר כי "מערכת בחירות נוספת, פרשת עמותות נוספת ואותו בוז'י הרצוג. אנחנו מזהים התערבות גסה ובלתי חוקית של גורמים זרים".

מארגון V15 נמסר אז בתגובה: "הזוג נתניהו והליכוד צברו כל כך הרבה בקבוקים ממוחזרים עד כדי כך שהם משוכנעים שהם יוציאו מהם שדים דמיוניים שלא קיימים במציאות. פעילי V15 ימשיכו לכבוש את הצמתים והרחוב, והם ימשיכו למחזר ולדמיין".