אאא

ברוך דיין האמת: לאחר מחלה קשה ממנה סבל בתקופה האחרונה, הלך הבוקר (שני) לעולמו השר לאזרחים ותיקים אורי אורבך, והוא בן 54. אמש, הגיעו נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה בנימין נתניהו לחדרו בבית החולים שערי צדק בכדי להיפרד ממנו בשעותיו האחרונות. 

אמש חלה החמרה משמעותית במצבו של אורבך, ובני משפחתו נקראו לבית החולים. יו"ר מפלגתו השר נפתלי בנט נטש כינוס בחירות שערך ומיהר להתעדכן על ההחמרה במצבו של אורבך. הבוקר, כאמור, קבעו רופאי בית החולים את מותו של אורבך.

קודם לתפקידו בשנים האחרונות כחבר כנסת מטעם "הבית היהודי", שימש אורבך כאיש תקשורת, והיה לאחת הדמויות הציוניות דתיות הבולטות בתקשורת הישראלית. הוא בוגר ישיבות נחלים וישיבת ההסדר בקריית שמונה, ובשירותו בצה"ל שימש כלוחם בחיל השריון.

הוא נולד ב-28 במרס 1960 בפתח-תקווה ולמד בבתי הספר "שארית ישראל" ו"נצח ישראל". 

אורבך נודע בחוש ההומור שלו. ובין היתר חיבר ספרים הפונים לילדים מזווית סאטירית בהם ניתן למצוא את "סבא שלי היה רב". כמו כן, כך לפי ויקיפדיה, אורבך אחראי לביטויים "דתי מחמד", "העם עם הגולן" ו"חברון מאז ומתמיד".  

הוא הותיר אחריו את רעייתו מיכל וארבעת ילדיהם.

במפלגת 'הבית היהודי' אומרים כי "לאור האבל הכבד ולאות כבוד תעצור הבית היהודי בימים הקרובים את כל הפעילות הקשורה לקמפיין הבחירות שלה".

הלוויתו של אורי אורבך ז"ל תתקיים בשעה 16:30 בבית העלמין במודיעין.