אאא

מתקפה נגד נתניהו: באירופה לא אוהבים את קריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ליהודים לעלות לישראל, וקוראים ליהודי מדינתם להישאר במקומם. 

ראש ממשלת צרפת, מנואל ואלס, הפציר ביהודי ארצו להישאר במדינה ולא לעזוב לישראל ולמדינות אחרות. ואלס אמר כי הוא לא מסכים עם דבריו של ראש הממשלה הישראלי. "אני מצר על דבריו של בנימין נתניהו. המקום ליהודי צרפת הוא צרפת שכואבת יחד אתכם ולא רוצה שתעזבו".

אבל גם היהודים יוצאים נגד נתניהו, רבה הראשי של דנמרק, יאיר מלכיאור, תקף אף הוא דבריו של נתניהו ואמר כי הוא מאוכזב מדבריו לעלות יהודים לישראל ואמר כי "טרור אינו סיבה לעלות לישראל".

כזכור, בפתח ישיבת הממשלה אמש, ראש הממשלה גינה את רצף הפיגועים באירופה וקרא כאמור ליהודים לעלות ארצה. "יהודים נרצחו על אדמת אירופה רק בשל היותם יהודים. גל הפיגועים הזה צפוי להימשך, ובכללו גם התקפות אנטישמיות רצחניות. אני אומר ליהודי אירופה - ישראל היא הבית שלכם".

נתניהו שיגר את תנחומיו בעקבות הפיגוע שהתרחש בסמוך לבית הכנסת בדנמרק: "היהודים זכאים כמובן להגנה בכל מדינה ומדינה, אבל אנחנו אומרים ליהודים, לאחינו ואחיותינו: ישראל היא הבית שלכם. אנחנו נערכים וקוראים לקליטת עלייה המונית מאירופה. אני מבקש לומר לכל יהודי אירופה, ויהודים באשר הם: 'ישראל היא הבית של כל יהודי'".