אאא

מסך עשן: ניסיון להברחת כ-50,000 פאקטים של סיגריות צרפתיות מזויפות בשווי של למעלה ממיליון דולר, סוכל החודש על ידי חוקרי היחידה המיוחדת של מכס חיפה באמצעות שיתוף פעולה חוצה יבשות של רשויות מכס ברחבי העולם. עד כה הרשויות האירופאיות ביצעו פעולות חקירה נוספות ועל כן רק כעת התירו את פרסום התפיסה.

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במכס חיפה, במסגרת פעילות חובקת עולם של רשויות מכס שונות למיגור רשת עולמית של זיוף והברחה של סיגריות מזויפות, נתפסה לפני כשלושה שבועות על ידי היחידה המיוחדת של מכס חיפה מכולה שהכילה 16 טון של סיגריות צרפתיות מזויפות, שהפצתן מפירה את זכויות הקניין הרוחני של המותג המקורי.

המכולה הגיעה מהמזרח הרחוק בדרכה לאירופה, שם היו אמורות להימכר הסיגריות במחיר מלא של סיגריות מקוריות. המעבר בחיפה ככל הנראה נועד לטשטש את עקבות המבריחים, לאחר שכבר ערכו מספר ניסיונות קודמים שלא צלחו להבריח את הסיגריות המזויפות דרך טורקיה.

מנהל מכס חיפה, קובי יהב, ציין כי "המכס הישראלי פועל כל העת למנוע הברחות וליטול חלק במלחמה העולמית בתופעת הזיופים ועושה כן בשיתוף פעולה מלא והדוק עם רשויות מכס ברחבי העולם. שיתוף פעולה זה לא רק מביא לאפקטיביות גדולה יותר באכיפה ובמניעת הונאות מסוג זה, אלא מביא לחיזוק הקשרים של ישראל עם מדינות אחרות".