אאא

כולנו היינו שמחים לאמץ אורח חיים בריא כאן ועכשיו, אבל מה לעשות שהחיים מתערבים ומהר מאוד אנו זונחים את כל ההחלטות הטובות. 

הסוד מאחורי דיאטה מוצלחת, הוא פשוט: הדרגה. הצבת מטרות שאפתניות וניסיון להגיע אליהן בבת אחת, זהו מתכון כמעט בטוח לכישלון. הצלחה אמיתית מובטחת כשמתחילים בצעדים קטנים ומשפרים בהדרגה את התזונה.

1. התחילו עם המשקאות

בשלב ראשון, הימנעו ממשקאות מוגזים, מיצי פירות מעובדים ומשקאות קפה קנויים (כמו קפה לאטה) המכילים רמות גבוהות מאוד של סוכר ומהווים מכשול רציני בדרך למשקל הרצוי.  

החליפו את המשקאות עתירי הקלוריות בכוסות מים ומיצי פירות טבעיים (ללא תוספת סוכר) מהולים במים. בנוסף, ניתן לסחוט לבד מיץ פירות, לחלוט תה צמחים ביתי ולשתות את הקפה בבית במקום לקנות.

2. קבלו החלטה: מגיע לך לאכול אוכל אמיתי

בחיינו העמוסים, אנו נוטים להקריב את הבריאות לטובת הנוחות. ישנה תפיסה בסיסית מוטעית שלוקח זמן לבשל ולאכול אוכל אמיתי, ואם נעדיף אוכל אמיתי, נהיה הורים פחות טובים או שנגיע להישגים נמוכים יותר בעבודה.

אך אורח חיים בריא, משמעותו הפוכה לחלוטין והוא רק יכול לעזור לנו לדאוג לסביבה טוב יותר. 

החליטו שמעתה מגיע לכם (כבני אדם) לאכול אוכל בריא ולא מזון מהיר באיכות ירודה או שאריות מהארוחה האחרונה שהילדים אכלו.

3. הקפידו על ארוחת בוקר מזינה 

אחרי שהפנמתם שמגיע לכם אוכל אמיתי, התחילו להקפיד ראשית כל על ארוחת בוקר מזינה, למרות קצב החיים המאתגר.

אמצו לתפריט מזונות כמו ביצים מבושלות, דייסות שיבולת שועל, גרנולה, יוגורט עם פירות ולחם קלוי וממרח אבוקדו. אלו ארוחות בוקר בריאות ומזינות שזמן הכנתן לא עולה על עשר דקות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

4. הקדישו 30 דקות לתכנון הארוחות לשבוע הקרוב

30 דקות בשבוע זה כל מה שנדרש מכם כדי ליהנות מארוחות בריאות. שבו עם דף ועט וערכו רשימה של ארוחות בוקר, צהריים וערב האהובות עליכם, כולל חטיפים וארוחות ביניים. אם הארוחות מכילות ירקות, חלבונים ושומנים בריאים, הוסיפו אותם לתכנית הארוחות השבועית שלכם. אם הן לא עונות על ערכי בריאות בסיסיים, חשבו כיצד ניתן להוסיף להם ירקות ושאר מזונות בריאים. 

העדיפו מזונות כמו פרוסות ירקות טריים, פירות, לחם מחיטה מלאה, גבינה, ביצים קשות ואגוזים.
תכנון הארוחות מראש ישחרר אתכם מעמידה מיותרת מול המקרר לפני כל ארוחה. כמו כן, הוצאות המזון שלכם יקטנו, כיוון שתדעו בדיוק מה אתם צריכים.

5. היו בררנים כשאתם אוכלים בחוץ

בואו נודה בזה, לא בכל יום אפשר לבשל ארוחות בריאות. אך כשמגיעים למסעדה, הכוונות הטובות עומדות למבחן. 
היו בררנים כשאתם עורכים הזמנה, והעדיפו "אוכל קלאסי".

הימנעו מבשר ודגים מטוגנים, בחרו סלטים טריים וירקות. הטעם נפלא, תזכו בבריאות ותרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם.