אאא

בשעות הערב של יום שני האחרון יצא האדמו"ר מסאטמר למסע הקודש באירופה, כשבמהלך הביקור חנך בניין ת"ת חדש בלונדון ובית מדרש חדש באנטוורפן.

האדמו"ר נחת ביום שלישי בלונדון שבאנגליה שם קיבלו את פניו הגה"צ אב"ד סאטמאר לונדון וראשי הקהילה. האדמו"ר התפלל תפילת שחרית בשדה התעופה ומשם הוא עבר לבית האכסניה בבית הנגיד ר' ישעי וואלף, ראש הקהל בלונדון.

לאחר מכן הגיע האדמו"ר יחד עם הנגיד ר' ישעי וואלף, תורם בניין הת"ת החדש, לביקור בבניין. לאחר הביקור הגיע האדמו"ר להיכל הישיבה קטנה של סאטמאר בעיר, שם התפלל האדמו"ר תפילת מנחה ונשא דברי חיזוק בפני התלמידים. בהמשך התפלל האדמו"ר תפילת מעריב לפני התיבה לרגל יומא דהילולא של זקינו בעל הקדושת יו"ט מסיגוט.

בשעות הערב הגיע האדמו"ר לבניין הת"ת החדש למעמד חנוכת הבית וקבלת פנים לאדמו"ר, יחד עם סעודת הילולא בראשות רבני העיר וגאב"ד לונדון.

ביום רביעי התפלל האדמו"ר עם תלמידי התלמוד תורה בבניין החדש ולאחר התפילה קבע האדמו"ר מזוזה. לאחר מכן ערך "לחיים טיש" לכבוד המעמד ונאם בפני התלמידים.

בשעות הצהריים יצא האדמו"ר לעבר שדה התעופה לכיוון אנטוורפן, בלגיה, שם ביקר בבית הגה"צ גאב"ד אנטוורפן ולאחר מכן השתתף מעמד קבלת פנים בהיכל בית המדרש הגדול בעיר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אמש (חמישי) התפלל האדמו"ר יחד עם אברכי הכולל בבית המדרש הגדול בעיר ובערב נערך מעמד הכנסת ספר תורה, שנכתב על ידי חברי הקהילה, שיצא בתהלוכה מבית הרב פנחס ברוך בערנשטיין אל עבר בית המדרש הגדול, שם התקיימו ריקודים לכבודה של תורה וכן אמירת המזמורים. סעודת המצווה נערכה באולם מיוחד מחוץ לעיר רק לנגידים שתרמו מהונם לבניין בית המדרש החדש.

בערב שבת יתפלל האדמו"ר עם ילדי הת"ת ובחורי הישיבה קטנה בבית המדרש הגדול של החסידות במרכז העיר. בשבת יערוך האדמו"ר את התפילות בבית המדרש אסטן בעיר ועריכת השולחנות והטישים יהיו באולם זיכרון משה.

שעה קלה לאחר צאת השבת יתקיים מעמד חנוכת הבית לבית המדרש החדש בעיר, המעמד יתקיים באולמי אטריום בעיר.

ביום ראשון אחר הצהריים יצא האדמו"ר מאנטוורפן לשדה התעופה חזרה לניו יורק. יצויין כי בשל הפיגועים שהתרחשו באירופה ובשל המצב הביטחוני הרגיש במדינה, הוצמדה אבטחה של חיילים ושומרים מקומיים בכדי להגן על בית האכסניה של האדמו"ר.