אאא

"אז זהו שסוף סוף אני בעל זכות בחירה ואני הולך להצביע למה ולמי שאני חושב שנכון להצביע. נמאס לי ללכת עם הזרם כמו איזה עדר-צאן. אני אצביע למפלגה שלדעתי מצע-הבחירות שלה הכי סוציאלי והוגן, ואני לא אערב שיקולים צרים וטפשיים כמו 'דעת תורה' וכל מיני כאלה שיקולים שלדעתי פשוט נובעים מחוסר חשק לחשוב ולקבל החלטות לבד ומנאיביות עדרית מפגרת".

ידידי היקר אתה צודק וטועה!
מבלבל!? בוא נעשה יחד סדר בדברים;

שנינו יודעים בודאות שהבטחות לחוד ומעשים לחוד ופרט כשמדובר בפוליטיקאים שמומחיותם בהט(ע)יית הציבור אינה מוטלת בספק כלל.

ראש מפלגה שהיום מזיל דמעות וצועק את צעקת העשוקים, יככב ביום שאחרי הבחירות בכותרת ראשית על שחיתות מוסרית וקבלת שוחד ע"ס מאות אלפי דולרים. מועמד נוסף שהיום מבטיח(!) לך שהוא... ורק הוא, ידאג לפטור ממע"מ על סל-המזון הבסיסי, יעלם לך ככספית בשניה שיזכה בכסא הנחשק.

אז עזוב! זה לא באמת רציני מה שקורה פה. מצע-הבחירות מתברר בד"כ כמליצת-בחירות בלבד. ואתה יודע מה, הרבה יותר מאכזב לגלות שדוקא ההוא שכ"כ האמנת בו ושמת עליו את כל הקלפים, דוקא הוא המושחת מכולם.

ברשותך נתקדם הלאה. כיהודים מאמינים בני מאמינים, עלינו לשאת כתף למען הציבור שלנו - ציבור היראים שהולכים בדרך ישראל סבא. (ואגב, משם באת וגם אם אתה לא מתייג את עצמך בשלב זה בחייך לקהילה זו, הסטטיסטיקה מוכיחה שבסופו של תהליך התפכחות אתה תהיה שם בחזרה ברמה כזו או אחרת.) בפרט בתקופה זו שציבור בני-התורה למוד סבל וקיצוצים אכזריים ואין למשפחות רבות מה לאכול פשוטו כמשמעו! ילדים הולכים עם בגדים שבושה לקרוא להם בגדים. בלויי סחבות! כמות הילדים שנדחסת לעיתים קרובות לחדר שינה אחד אינה נתפסת. אנשים פשוט גוועים ברעב. ומדובר בקרובי משפחה שלך... באנשים הכי קרובים אליך! באנשים שגם אם כעת אתה בסוג של מלחמה/אי-הבנה/הסכמה איתם, בסופו של יום אם תקלע לצרה הם אלו שיעזרו לך באמת.

אתה צריך לדעת שכשאתה מצביע למפלגה חיצונית אתה בעצם נלחם בכל אלו, בדם שלך, והכי נכון לומר; בעצמך!!!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אני לא נגד הזכות לחשוב... דוקא אני בעד... וזו בדיוק הסיבה שאני חושב שעם טיפת מחשבה מפוכחת ורציונלית אתה תבין שהצעד המתבקש הוא לתרום את קולך וכולך למפלגות שנלחמות ומשמרות את מעמדך ונאבקות בעבורך ובעבור קרובי משפחתך. להקשיב לדעת תורה זה לא עדריות, זה מחשבה צרופה ומזוקקת שמובילה את האדם הנבון לבחור בדבר הנכון. גדולי הדור לא מחליטים לפי גחמה אישית או לפי אינטרסים צרים ומעוותים את נציגיהם, הם מכירים היטב את הציבור שעומד מאחריהם, את צרכיו, את קשייו ואת הנדרש ונזקק לו באמת. אך ורק לפי זה הם קובעים את המועמד הנכון והראוי. ואם אתה מפקפק בזה אתה יותר ממוזמן לגשת ולבחון את הדברים מקרוב.

ואתה יודע מה, אפילו אם חס וחלילה חס ושלום הם הוטעו ובחירתם לא צודקת, אתה לפחות יודע שאתה נקי. עשית ככל אשר הורוך. לא סרת לא ימינה ולא שמאלה. אבל, אם תבחר לפי שיקול דעתך הפרטי (וביניינו, העדרי) שמוזן מפרסומות זולות ומהבטחות שקריות ומפוקפקות ברובם של פוליטיקאים משופשפים וחמקמקים, ואח"כ האמת תתפוצץ לך בפרצוף, אז לא תוכל להגיד הטעו אותי, רימו אותי... זה אפילו יהיה מגוחך לטעון שחשבת שמה שהם הבטיחו היה רציני.

אל תקבל את דברי כמובנים מאליהם כי הרי זכותך לחשוב. הפוך והפוך בהם, ורק אם אני צודק קבל את האמת בשמחה וגש להצביע למענך ולמען קרובי משפחתך.

הרב יצחק קוסובסקי משמש כאיש חינוך בקהילה היהודית במוסקבה ומנהל את 'קהילת הנוער הנר דולק' - קהילה לנוער חרדי מתמודד.