אאא

בחירות 2015: יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הוכיח בורות מדהימה בנוגע לתורת האבולוציה וסיפק עוד התבטאות אותה בוודאי ירצה למחוק מדף הפייסבוק שלו.

הכל החל לאחר שגולש כתב ללפיד כי הוא מסיר את התמיכה בו זאת מאחר וחבר המפלגה, יעקב פרי, הודיע כי הוא לא היה רוצה שתלמידי ישראל ילמדו רק את תורת האבולוציה. לדברי הגולש, "באמת התלבטתי מר לפיד, כי תמכתי בך בבחירות הקודמות, אמרתי אולי, ניתן צ'אנס, שיננתי לעצמי מנטרות של "עוד לא הספיק" ו"בעיות קואליציוניות" וניסיתי להתעלם משי פירון שהוכיח שאת הכיפה לא מורידים כשאתה שר החינוך.

"אבל התשובה של שר המדע שלנו פרי לשאלת הארץ האם יתמוך בלמידת תורת האבולוציה בבתי הספר הייתה כל כך מדהימה שאני פשוט לא מרגיש שאוכל לעשות את זה הפעם. בהצלחה".

אלא שהוא לא האמין למקרא התגובה של לפיד עצמו שהשיב: "יש עתיד תומכת בלימודי אבולוציה מלאים בבתי הספר כיוון שזו התיאוריה המדעית התקפה היחידה על היווצרות העולם. אין בנושא הזה אפילו התלבטות".

אלא שגולש אחר קלט מיד את הפאדיחה של לפיד והשיב: "הבורות שלך לא יודעת גבולות. תיאוריית האבולוציה מתארת את התהליך שהביא למגוון המדהים שאנו רואים בעולם החי. היווצרות העולם היא תנאי מקדים לתיאוריה ולא כלולה בתוכה. המגוון כל כך מדהים, ד"א, שהוא כולל בתוכו גם שר אוצר (במיל') שלא מבין בכלכלה".