אאא

הסוף להתגרות באדמו"רים? לאחר שבמהלך השבוע שעבר הפגינו סיקריקים ותומכי הארגון הקיצוני נטורי קרתא כנגד האדמו"ר מתולדות אהרון ששהה בלונדון, יוצא היום (שני)) האדמו"ר מסאטמר בקריאה לחסידיו שלא למחות כנגד אדמו"רים ורבנים ואף איים לזרוק ממוסדות החסידות את מארגן ההפגנות. 

בהפגנה שנערכה בשבוע שעבר, נשאו הקיצוניים שלטים בהם מחו על תמיכתו של הרבי כביכול בחילולי הקברים, זאת על רקע המאבק הפנימי והמשבר המתחולל בתוככי העדה החרדית בירושלים.

האדמו"ר מדושינסקיא מותקף על ידי סיקריקים (ארכיון)

יצויין, כי אין זו הפעם הראשונה בה מפגינים סיקריקים נגד אדמו"רים, לפני תקופה תקפו קיצוניים בנאצות וגידופים את האדמו"ר מדושינסקיא כמו גם גדולי תורה נוספים שהתארחו בלונדון.

הערב, הורה האדמו"ר מהר"י מסאטמאר להגיב בחומרה רבה למעשיו של אחד הבכירים בגדוד המפגינים, והורה לזרוק אותו מהכולל וממוסדות החסידות באם לא ישנה מהתנהגותו. "רק אם יפעל בדרך הישר ובהתנהגות ראויה יוכל להמשיך ללמוד בכולל" הורה הרבי.

 (צילום: א' בליק)
הפגנה נגד אדמו"רים (צילום ארכיון)
הגדלה

לדברי גורמים בחסידות, האדמו"ר הורה קודם להזהיר את החסיד ולשלוח אותו לשבועיים מהכולל בלי משכורת, "ובאם ימשיך להפגין ולהשתולל אז להעיף אותו מהכולל".

"לא ייתכן שאדם משלנו יפגין בחוצפה שכזו כנגד אדמו"רים ורבנים. צריך לדעת לכבד את האחר גם אם חלוקים עליו בדעות ובאידיאולוגיה". מסבירים גורמים בחסידות את ההחלטה החריגה.