אאא

בשנתיים האחרונות מתחולל קרע של ממש בתוככי 'העדה החרדית' זאת עקב התייחסות גדולי ישראל ראשי "העדה" לסוגיית חילולי הקברים כאשר הגאב"ד הגרי"ט וויס מגבה את מאבק אתרא קדישא ואילו הראב"ד הגר"מ שטרנבוך ומרבית האדמו"רים הנמנים על חוגי הקנאים סוברים כי מדובר במאבק מיותר.

הדבר הוביל לקרע של ממש וכתוצאה מכך אף גברו התקפותיהם של הסיקריקים וקיצוני נטורי קרתא הן על הראב"ד (שאף התייחס לכך בשבוע שעבר ואמר כי מקבל זאת באהבה) והן כלפי אותם אדמו"רים וכך זכו מנהיגי קהילות תולדות אהרון, דושינסקיא ועוד להפגנות ולנאצות כנגדם כששהו באירופה.

במוצאי השבת האחרונה עלה אותו מאבק מדרגה והחריף כאשר במהלך הלווייתו של הגאון רבי לוי הכהן רבינוביץ זצ"ל בחר הסיקריק דוד נח קרויס לתקוף בקללות את הגר"מ שטרנבוך ראב"ד 'העדה' בשעת נאומו.

אלא שתקלה שהתרחשה בעקבותיה נפל מכשיר הסלולאר שברשותו חשפה תכתובת ווטאפ בהם נשמעים אותם קנאים קיצונים כשהם מתכננים לפעול כנגד מי שאינו הולך בשיטתם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בתחילת ההקלטה נשמעים חברי כת הסיקריקים מתכננים לפגוע בכ"ק האדמו"ר מתולדות אהרן, בהפגנה שערכו נגדו בשבוע שעבר בלונדון, תוך כדי שמכנים את חסידי תולדות אהרן "כת רוצחים".

בהקלטה שומעים גם בבירור איך הם מדברים בזלזול ובגסות על הגר"ש אוירבך ועל אנשיו, במקביל נשמע כיצד הם מתכננים את התקיפה נגד ח"כ מאיר פרוש וראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, ששהו באותן דקות בחנות "אור החיים סנטר" בשכונת מאה שערים.

כמו כן שומעים את תכנונם לפגוע בגאון הגר"מ שטרנבוך במהלך העצרת שהתקיימה באותו ערב לכבודם של הבחורים ששהו בכלא, תוך שהם מזלזלים בעצרת עצמה בטענה שהגר"ש אוירבך עוקר את חומת ההתבדלות, ומדברים דברי בלע על הגר"מ שטרנבוך.