אאא

פרסום ראשון: נשיא מועצת חכמי התורה, ראש ישיבת "פורת יוסף", הגאון רבי שלום כהן יצא מיד לאחר הבחירות למסע היסטורי באירופה.

ל"כיכר השבת" נודע כי לאחר למעלה מעשור שהגר"ש כהן לא ביקר באירופה, הוא ייצא יומיים לאחר הבחירות, בתאריך כ"ח באדר, לביקור היסטורי ומיוחד בקהילות היהודיות.

ביום חמישי בבוקר, כ"ח באדר, ימריא הגר"ש כהן מישראל לאירופה, לביקור שיימשך שישה ימים, כאשר ביום שלישי שלאחר מכן ינחת הרב בחזרה בישראל. אל הביקור המיוחד של נשיא המועצת יתלוו רעייתו הרבנית וצוות לשכתו המצומצם. 

במרכז הביקור ישהה הרב בצרפת ובלונדון. בשבת ישהה נשיא המועצת בקהילה היהודית בפריז, כאשר ראשי הקהילה היהודית יגיעו לשהות במחיצתו.

ביום ראשון יגיע הרב לאצטדיון המקומי שם יהיה אורח הכבוד של כינוס ארגון 'דרשו'. במהלך הביקור כולו ינוע הגר"ש כהן ברכב משוריין ירי ומאבטחים, וזאת בשל הרגישות הביטחונית בימים אלו באירופה.

"מדובר בפעם הראשונה שמרן הרב יוצא מהארץ מאז הוא הוכתר לנשיא מועצת חכמי התורה", מספר אחד מתלמידיו הקרובים, "כאן בישיבת 'פורת יוסף' לא כולם יודעים על הביקור הזה, זה משהו שנבנה בימים אלו. יש התרגשות גדולה בקהילה היהודית באירופה, כמעט חמש עשרה שנה שמרן לא ביקר שם".