אאא

בתום דיון שהתקיים היום (ג') בבית משפט השלום בתל אביב משכה גולן טלקום תביעות שהגישה נגד 3 חברות תקשורת, פלאפון, סלקט תקשורת ועזי תקשורת. באופן חריג, קבע בית המשפט כי למרות משיכת התביעות על ידי החברה תישא גולן בהוצאות המשפט של הנתבעות ותשלם 20 אלף שקל לכל אחת. "ניכר כי אין לבית המשפט סמכות עניינית לדון בתביעות", ציין השופט מיכאל תמיר בהחלטתו.

בדצמבר האחרון הגישה גולן לבית משפט השלום בתל אביב תביעה נגד פלאפון בהליך של המרצת פתיחה. בתביעה דרשה החברה לבטל חוב שלה כלפי פלאפון המסתכם ב-640 אלף שקל בטענה שהוא אינו חוקי.

מדובר בחוב שנוצר במהלך חודש יולי ושמקורו בהסכם שיש בין שתי החברות, ולפיו גולן אמורה להעביר לפלאפון תשלום עבור כל אחד מלקוחותיה שמתקשרים למספרי הטלפון של החברה (תשלום המכונה גם דמי קישוריות).

באי כוחה של גולן, עורכי הדין פטריק בן-זמרה ואסף שיפר, טענו כי מדובר בחוב שנדרש מהחברה שלא כדין "שכן חלק מהשיחות נחזו להיות מקושרות לקווים סלולריים, אף שלא היו כאלה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

היום (ג') קיים השופט תמיר דיון בעניינן של שלושת התביעות. במהלך הדיון ביקשו החברות הנתבעות לדחות את התביעות על הסף. באת כוחה של גולן טלקום, עו"ד מיה מלאכי, טענה כי לא ראוי שבית המשפט יתערב בנושא מאחר שמשרד התקשורת ובג"ץ דנים כעת בשינוי הכללים הנוגעים לדמי קישוריות. גם עו"ד ישי שריד, בא כוחה של סלקט תקשורת, ביקש לדחות את התביעה בטענה שנוהל דמי הקישוריות הקיים עומד להשתנות.

בתום הדיון, ביקשה באת כוחה של גולן טלקום "להישמע לרמזים" של בית המשפט ולמחוק את ההליך. השופט תמיר קיבל את בקשת גולן והורה על מחיקת התביעה. "על פני הדברים", כתב השופט בהחלטתו, "אין לבית משפט זה סמכות עניינית לדון בתובענות".

לדבריו, הנתבעות השקיעו בתביעות שעות עבודה רבות שכן "התובענה נגעה בסוגיות מהותיות עקרוניות בעלות השלכות כספיות אדירות". בשל כך, הורה בית המשפט לגולן טלקום לשלם לנתבעות הוצאת משפט בגובה 20 אלף שקל לכל אחת.