אאא

בחירות 2015: העיתון 'כלכליסט' ערך שאלון מיוחד לכל ראשי המפלגות בכנסת, כאשר השאלה המרכזית היא מי לדעתם צריך להיות שר האוצר במדינת ישראל, חוץ מהם.

יו"ר 'יש עתיד' השר יאיר לפיד המליץ דווקא על חבר כנסת חרדי, יצחק כהן מש"ס, אחד מחברי הכנסת החרדים שלפיד מתגאה שהשאיר אותם באופוזיציה ושהשליטה של מדינת ישראל כבר לא בידיים שלהם.

לפיד הסביר את הבחירה ואמר: "אני מאוד מעריך את יצחק כהן, אדם שטובת מדינת ישראל באמת עומדת לנגד עיניו. למרות חילוקי הדעות הקשים בינינו, הוא תמיד היה פרטנר בנושאים מהותיים בוועדת הכספים. בנוסף, יש לו ידע נרחב בנושאים כלכליים. והוא אדם מקסים וישר, ובן שיחה נהדר".

ב'יהדות התורה', חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני, המליצו על ח"כ סתיו שפיר מ'העבודה' ואמרו כי "מספר חברי כנסת עוררו את הערכתם", אולם ציינו שם אחד במיוחד: סתיו שפיר.

בכלכליסט נכתב כי "שפיר וחברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן שיתפו פעולה לא פעם בוועדת הכספים, הן במאבק נגד העברות תקציביות והן בשלל טריקים לעיכוב פעולות הממשלה".

ועל מי המפלגות ממליצות לתפקיד שר האוצר? המחנה הציוני על פרופ' מנואל טרכנטברג, מפלגת 'כולנו' על משה כחלון, יאיר לפיד השיב כי אינו מתעסק בזה אך בעבר ציין כי ישמח לחזור למשרד, הרשימה הערבית המשותפת, הבית היהודי, יהדות התורה ומרצ לא נקבו בשם של מועמד מסוים.

בבית היהודי ציינו כי חשוב ששר האוצר יהיה מישהו שמכיר את עבודת הממשלה ואת הכלכלה הישראלית כי לא יהיה לו הרבה זמן ללמוד, ברשימה הערבית המשותפת אמרו ש"זה לא חשוב".

 ביהדות התורה ציינו כי הם מעדיפים את ראשות ועדת הכספים שלו "השפעה עצומה על המשק". במרצ ציינו ששר האצר הבא צריך להיות ההיפך משרי האוצר האחרונים.