אאא

המשטרה חשפה הבוקר (חמישי) פרשה חמורה בתחום הנדל"ן שעיקרה סחיטה באיומים בענף הבנייה בעיר פתח תקווה. אחד החשודים יובא להארכת מעצרו עוד היום.

בשבוע שעבר לאחר חקירה סמויה של היחידה המרכזית (ימ"ר) במחוז מרכז, נעצר גנגינה, יליד 73' תושב פתח תקווה, בחשד שעמד בראש התארגנות שסחטה באופן שיטתי ועקבי, לאורך שנים, קבלנים ובעלי קרקעות באיזור פתח תקווה במסווה של שירותי שמירה.

על פי החשד, נציגי חברות בנייה קיבלו מסרים בסגנון "אתה רוצה שקט או בלאגן?" בכדי לשכנע אותם באיומים לקבל שירותי שמירה באתרי הבנייה שלהם מהחשוד.

במהלך החקירה בהובלת מפלג התשאול בימ"ר מחלק פשעים, נאספו ראיות לכאורה נגד גנגינה ואנשיו, לכפיית שירותי שמירה, כפיית ביצוע עבודות עפר, דחיקה באיומים של חברות מתחרות, גרימת נזקים והפרעות לקבלנים ובעלי קרקעות, שפיכת פסולת בניין באתרי בנייה כאמצעי לחץ, פלישה לקרקעות, כריית לא חוקית של אדמה, הצבת מבנים יבילים על קרקעות פרטיות וגניבת חשמל.

אתמול הוארך בשבעה ימים מעצרן של אשתו של החשוד עליזה גנגינה ושל מנהלת משרדו שלי גולן. בנוסף הוארך מעצר של מעורב נוסף, ירון עובדיה ב-6 ימים.

החקירה, תולדה של שיתוף פעולה רב מערכתי בהובלת משטרת מחוז המרכז הכולל את פרקליטות מחוז מרכז, פרקליטות ת"א-אזרחי, רשות המסים-יחידת יהלום ומע"מ, ביטוח לאומי ומשרד התמ"ת, הרימה מסך מעל מסכת מתמשכת של חשדות לרבות סחיטה באיומים ובכוח, איומים, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, הסגת גבול, הטרדת עד, הדחה בחקירה, עבירות על פקודת מס הכנסה ועוד.

עם המעבר לחקירה הגלויה אמר מפקד מחוז המרכז ניצב מוטי כהן "סחיטה באיומים של 'פרוטקשן' במסווה של דמי שמירה לגיטימיים, קוראת תיגר על שלטון החוק ותיענה באכיפה בלתי מתפשרת של כלל מערכות אכיפת החוק. קבלנים ובעלי נכסים ינהלו את המערכות העסקיות שלהם ללא מורא וללא פחד".

מהמשטרה נמסר כי סמוך לשעה 12:00 יובאו יוסי גנגינה, גבי יפרח ומשה בן ישי להארכת מעצר נוספת בבית המשפט השלום בראשון לציון.