מי ניצח בעימות?
 
אאא

העימות הגדול של בחירות 2015: לראשונה מאז התפלגה ש"ס והוקמה מפלגת 'יחד', התייצבו היום (חמישי) ח"כ אלי ישי ויו"ר ש"ס אריה דרעי לעימות חזיתי בערוץ 2, שנערך במסגרת העימות הפוליטי הטלוויזיוני הראשון בישראל מזה שנים.  

"אם הרב עובדיה היה חי, אף אחד לא היה מעלה בדעתו להקים מפלגה חדשה. כשהופענו כאן יחד, מרן עוד היה בחיים והוא חשש ממנו מפני שהוא ידע איך הוא מתייחס למי שפורש" אמר דרעי. ישי לא נשאר חייב: "אריה, זה לא מה שלימד אותנו מרן. בסגנון כזה לא היינו מדברים מול הרב עובדיה יוסף".

ישי התייחס לפיצול מש"ס והקמת מפלגתו החדשה ואמר: "ניסינו ובדקנו כל אפשרות ללכת ביחד, אבל הגעתי למסקנה שצריך לעשות משהו חדש".

דרעי הוסיף ואמר לישי: "האם במשך 30 שנה הכניס מרן גורמים כמו אנשי כהנא או הבית היהודי? זה סילוף דרכו של מרן. הרי הרבנים שעכשיו הוא הולך איתם מהחוג הלאומי, מרן נאבק איתם כל השנים. אני מאד מצר שבגלל אגו ובגלל יצרים אישיים ישי הולך והורס את מפעלו של מרן".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ישי מצידו הגיב לדרעי: "איש איש על פי עמדותיו, ועל פי העצות שהוא מקבל מהרבנים שלו. אמשיך את מורשתו של מרן".

בדברי הפתיחה לעימות אמר דרעי: "כולם מדברים על נושאים חברתיים, אבל כולם מייצגים את מעמד הביניים. שוכחים את שני מיליון העניים שהם שקופים. אני גאה להיות יו"ר המפלגה שזקפה את קומתם של המזרחים ושל הפריפריה". 

אלי ישי בחר לומר בדברי הפתיחה: "הבעיה היא לא חמאס ולא חיזבאללה. יש בעיה חברתית קשה, קרע בעם ישראל שצריך לעצור".

בהמשך העימות, שוחחו המועמדים על היום שאחרי ה-17 למרץ, דרעי הבהיר כי לא תהיה לו בעיה לשבת עם לפיד בממשלה "אם הוא יחזור בו".

לפיד אמר: "החרדים צריכים להתגייס כמו כולם, ולא ייתכן שהבן שלי יהיה בטירונות בשיזפון ובן של מישהו שיש לו מפלגה שסידרה לו לא ללכת לטירונות, לא יילך. אין לי שום בעיה לשבת בממשלה עם דרעי, אם לא נלך אחורה".

בשלב זה העימות הפך לצעקני, ודרעי תקף: "שנתיים שאתה הולך על הראש שלי שהורשעתי בפלילים. אם הייתי אריה אולמרט, לא היית עושה את זה. זה רק בגלל שקוראים לי אריה מכלוף דרעי ונולדתי במרוקו".