אאא

הקרב בין יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני ליו"ר ש"ס אריה דרעי, שהחל בעקיצה של גפני בכינוס סגור, כי "איזו מהפיכה עשו בש"ס? אולי בבית סוהר", נמשך בהתנצלות של גפני שהדברים נאמרו בהומור וגררו תגובה חריפה של דרעי נגד גפני, נמשך.

במהלך פתיחת מטה 'יהדות התורה' בירושלים, התייחס ח"כ משה גפני לחילופי המהלומות מול אריה דרעי ואמר: "התפרסם היום, לא צריך, אנחנו רוצים שש"ס תיהיה חזקה, אנחנו רוצים שכולם יצביעו ליהדות התורה, אין מישהו שיכול להגיד במקום הזה כן ובמקום הזה לא, אנחנו מעוניינים שש"ס תיהיה חזקה. מעוניינים.

"לא צריך לחפש קלטות מתחת לאדמה שבה אני אומר איזו בדיחה באיזה שהוא מקום, לא בכינוס, ולהפוך את זה לנושא. אני קורא לכולם להפסיק עם העניין הזה. שכל אחד יעבוד בדרכו, שכל אחד יעשה את מה שהוא רוצה ומה שהוא יכול

"אני לא הלכתי להתבכיין מתי שאת הנציג באור עקיבא מישהו הלך ולקח. נציג שלנו. לקחו אותו. העבירו אותו לש"ס. לא הלכתי להתבכיין על זה. אני הולך לשכנע אותו, לא משנה זה סיפור בפני עצמו, ויש לי עוד מקרה כזה.

"לא צריך לחפש מתחת לאדמה כדי להעכיר את האווירה ביננו. מספיק רע לנו עם החילונים, מספיק רע לנו עם מפלגות אחרות, אנחנו רוצים שיהדות התורה באמת תהיה חזקה

"אבל אני קורא לחבריי בש"ס, תפסיקו עם העניין הזה, כל אחד יעשה את עבודתו. אל תחפשו קלטות או בדיחות שאמרתי, אני לא מתכוון לזה, אני לא עושה בעניין הזה כלום, אני לא מוותר על זכותי ליסוע לקדימה או לנהריה שיש לנו שם בתי ספר שאנחנו עובדים שם כל השנה, אני לא מתכוון לוותר על רמלה ולא על לוד, אנחנו שם כל הזמן, אני עובד יום יום כמו חבריי, אנחנו עובדים שיהיה שם בניין לבית הספר גדול של החינוך העצמאי, שיהיה שם פעילות, אני לא הולך לוותר על העניין הזה.

"ירצו להצביע ש"ס בכבוד. אנחנו מבקשים שיצביעו יהדות התורה ואני קורא לש"ס לשלום ולהפסיק עם הקלטות", סיים גפני.

חילופי המהלומות בין השניים החלו לאחר שנחשף ב"כיכר השבת" כי ח"כ משה גפני תקף את ש"ס במהלך כינוס פנימי של 'יהדות התורה' ואמר: "אני מגיע עכשיו מבית דגן שהוא יישוב ספרד, מתקיים שם שיעור שאנחנו מממנים אותו, ואני נוסע לשם להרצאה, כשש"ס לא נמצאת. אבל אנשים אומרים שש"ס זה המהפיכה, הם עשו את המהפיכה. איזה מהפיכה הם עשו? אולי יש איזה בית סוהר שהם עשו בו מהפיכה. ש"ס לא עשו שום מהפיכה".

לאחר מכן גפני הוציא הודעה והתנצל על דבריו אך לא חזר בו. בהודעה שיצאה מטעמו נכתב כי "גפני מתנצל על אמירתו, הוא מאלו שסבורים שש"ס צריכה להיות חזקה וגדולה". עוד נאמר בהודעת ההתנצלות כי "הדברים נאמרו בהומור ובישיבה סגורה אך כאמור התנצל על הדברים".

אריה דרעי מגיב לגפני: "רוצה אותנו חלשים" • צפו

יו"ר ש"ס דרעי השיב אש במהלך כנס בחירות בעכו ואמר: "הוא דיבר בביזיון, הוא אמר שכביכול עשינו מהפכה בבתי הכלא, זה אומר נציג חרדי, לא יאיר לפיד, ה' ירחם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הוא (משה גפני. י"כ) שכח שמרן ראש הישיבה הרב שך, אני מדבר אתכם על לפני עשרים וכמה שנים, אמר ש'מה שעשה הבחור הצעיר הזה (אריה דרעי. י"כ) בשנה אחת לא עשו נציגי אגודת ישראל ארבעים שנה', אז הוא לא יודע איזה מהפכה?..", עקץ דרעי.

לדברי דרעי "אותו אחד (משה גפני. י"כ) שפתח את פיו אתמול, אומנם הוא התנצל היום אז אני לא רוצה יותר מדי, אבל אותו אחד (משה גפני) שפער את פיו אתמול הוא היה עוזר שלי באזור הדרום כשאני הייתי מנכ"ל משרד הפנים, הוא היה אחראי על על הכוללים באזור הדרום, אז הם לא יודעים איזו מהפכה?".

דרעי המשיך ואמר: "נכון, נכון שבשנים האחרונות נעצרנו לצערי הרב, אבל הוא יודע בדיוק את הסיבה למה".

דרעי המשיך ותקף את 'דגל התורה' שלכאורה הם מגבים מאחורי הקלעים באלי ישי: "לא לחינם הם שמרו עליו, הם שומרים על אותו יושב ראש שהיה לפנינו (ח"כ אלי ישי. י"כ), שמרו עליו כעל 'קמיע', היה נוח להם שיהיה בן-אדם חלש, לצערנו הרב, הם (דגל התורה. י"כ) לא רוצים אותנו חזקים, הם חוששים מאיתנו חזקים".