אאא

בחירות 2015: אלפים השתתפו אמש (שלישי) בכינוס בחירות ענק שערכה תנועת ש"ס באצטדיון 'יד אליהו' בתל אביב. כיכר השבת העביר בשידור חי את העצרת. 

במרכז האצטדיון הוצב במת ענק עליה ישבו כ - 200 רבנים בראשות מועצת חכמי התורה של ש"ס. בין הרבנים שהשתתפו היה גם הגאון רבי יצחק רצאבי, מרבני עדת התימנים בישראל, ששעה קלה קודם לאירוע הודיע על תמיכתו בש"ס.‬

"כיכר השבת" מגיש גלריית ענק של צלם "כיכר השבת" שלומי כהן והצלמים יעקב כהן וישראל ברדוגו. 

           קראו עוד: אלפים בכנס ש"ס ב'יד אליהו' • סיקור מיוחד 

נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן נשא את הנאום המרכזי ואמר: "מה שעשה מרן, הוא גידל את העולם הספרדי. כמה ישיבות נפתחו, כמה כוללים נפתחו, כמה וכמה וכמה, הכל ממנו. את מרן רדפו אותו הרבה, ב"ה ה' הציל אותו, ועד היום מנצלים את זה שהוא עזב אותנו, כל הרבנים הגאונים האלה מכל הארץ אלו שבאו לכבודו זה לכל אחד".

"מסכנים אלה שסוטים למקומות אחרים, אתמול בא אברך לדבר איתי, שמעתי שהוא עושה פעולות למישהו אחר, הוא אמר לי שראש התנועה עושה מה שהוא רוצה הוא לא שומע לכם, אמרתי לו 'מה אתה מכיר אותו יותר ממני?'.

"שמעתי פעם ממרן שמי שלא יצביע ש"ס הוא לא מוחל לו, עכשיו זה עוד יותר גרוע, שהוא נמצא בעולם העליון, כמה יש לעשות את מה שהוא עשה, להמשיך את זה, מסכן מי שמוחק את מה שהוא עשה, מסכן, הוא מחריב את העולם ולא מרגיש".

הגר"ש כהן תקף בחריפות ואמר: "בשום אופן אפשרות, מסכן מי ששומע מישהו שאולי חושב להטות את דעתו או דברים כאלה, צריך לרגום אותו".

הגר"ש כהן התייחס לפרשת הקלטת שנחשפה בחדשות 2, בה נשמע מרן הגר"ע יוסף תוקף את אריה דרעי ואמר: "הוציאו בר מינן איזה קלטת נגדו (אריה דרעי. י-כ) אני לא שמעתי, מורי ורבותי, מסכן בן-אדם שיודע את כל התורה מהתחלה עד הסוף והקב"ה אומר על משה 'בכל ביתי נאמן הוא', אבל יש קלטת שאמר לו למשה 'יען כי לא האמנתם בי להקדישני', מלמד אותך שלמרות ששמעת את הקלטת הזו אתה 'בכל ביתי נאמן הוא', אמרתי את זה בשביל לחזק אותך".

צילום: יעקב כהן
צילום: יעקב כהן
צילום: שלומי כהן
צילום: שלומי כהן
צילום: ישראל ברדוגו
צילום: ישראל ברדוגו