הראשל"צ הגר"י יוסף והגר"מ מזוז  (צילום: יעקב כהן)
אאא

בחירות 2015: הראשל"צ והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף במתקפה חריפה נגד מנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' הגאון רבי מאיר מזוז.

במהלך דברים שנשא הגר"י יוסף בכנס של 'יד עזרא ושלמית' שהפך למעין אירוע פוליטי פתח הראשל"צ ואמר: "כשתהיו אברכים וגדולים יותר תמשיכו בקו ההלכתי של מרן זכר צדיק לברכה. מרן השאיר מורשת אחריו".

בשלב הזה עבר הגר"י יוסף לתקוף את הגר"מ מזוז מבלי להזכיר את שמו: "יש כאלו בבני ברק שרוצים לעקור את המורשת של הרב ומחברים ספרים על ימין ועל שמאל. כל מיני ירחונים וקבצים כל חודש. כל זה נועד לגדל את שמם ולהוריד את הפסקים של מרן. זה המצב היום - מלחמה כזו חס ושלום להשכיח את תורתו של מרן.

"היה איזה אחד שאמר '500 שנה לא קם כמו ההוא בבני ברק', לא רוצה להגיד את שמו. מרן לא היה גדול הדור? מה קרה פתאום? שכחתם את הכל? הם רוצים להשכיח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הגר"י יוסף תקף גם את הרב רפאל כהן, מרבני 'יחד' ואמר: "היה איזה אחד מצפת רפאל כהן שעמד וצעק באיזה עצרת 'תם עידן הרב עובדיה, עכשיו אנחנו בעידן חדש'. מה הוא רוצה להגיד? רוצה ח"ו לעקור את הדרך של מרן. במשך שנים היה להם קנאה".

"כשמרן נפטר" הוסיף הראשל"צ ותקף: "אנחנו יושבים שבעה ועם ישראל בצער ומישהו שאל 'למה כתוב במודעות יתומים היינו ואין אב? למה יתומים, יש הרבה תלמידי חכמים בכסא רחמים?'. הם חיכו שמרן ייפטר כדי לתפוס את ההנהגה ולהראות 'אנחנו המנהיגים של הציבור הספרדי'. לכן צריך להמשיך את הדרך של מרן".

בסיום דבריו אמר הראשל"צ הגר"י יוסף: "מי שפותח את הספרים של מרן, את ה'יביע אומר', מקבל חלישות הדעת, רואה איזה גדלות, בכל נושא. הרב היה בקיא בכל התחומים".