אאא

האם רשת לתקיפה חמורה של ילדים פועלת בצפון בירושלים? בחודשים האחרונים הצטברו במערכת "כיכר השבת" פניות של מספר הורים לילדים מודאגים המתגוררים או לומדים בשכונה בצפון ירושלים, מהן עולה חשד כי ילדיהם הותקפו על ידי גורמים בשכונה.

ההורים שפנו ל"כיכר השבת", מספרים על מה שנראה כמספר תוקפים 'מאורגנים' המבצעים את מעשיהם באופן סידרתי, כשלטענתם הדבר נמשך כבר במשך שנתיים. חלק מהילדים שלמדו באחד מתלמודי התורה המוכרים בשכונה, סיפרו על תקיפות קשות שעברו על ידי גורמים שהוציאו אותם מחוץ למוסד.

לטענת ההורים, האבטחה באותו תלמוד תורה הייתה לקויה, כששומר הוצב אך ורק בכניסה אחת לתלמוד התורה, בעוד שאר הכניסות והפתחים נותרו בלא הגנה. ההורים מספרים כי "הליקויים תוקנו אך ורק לאחר התערבות אגרסיבית של הורים במקום".

 (צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
סרטוני מצלמות האבטחה מבית הספר עברו "עריכה"? (צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולם אין קשר לכתבה)
הגדלה

הילדים דיווחו, כך לפי ההורים, כי בשנתיים האחרונות עוברים ילדים בתלמוד התורה ובאזור תקיפות חמורות באופן סידרתי, כשלטענת ההורים: "חלק מצוות ההוראה והעובדים במקום מסייעים לכאורה לתוקפים, אם בסיוע אקטיבי לטענתם ואם בטיוח האירועים הקשים ובכך שלא דיווחו למשטרת ישראל על המקרים החוזרים ונשנים לכאורה".

מצלמות האבטחה עברו "טיפול"?

מצפייה בתיעוד ממצלמות האבטחה שהותקנו באותו תלמוד תורה בעקבות הטענות הקשות שעלו מדברי הילדים, והגיע לידי כיכר השבת, ניתן לראות מספר פעמים מה שנראה כעריכה מכוונת של הסרטונים שנראים כבעייתיים.

"כיכר השבת" העביר את תיעוד מצלמות האבטחה לידי משטרת ישראל לפני כחודשיים, כמו גם פרטים נוספים הקשורים בנושא שהגיעו למערכת. אלא שבמשטרה טוענים כי החקירה טרם התקדמה באופן משמעותי זאת בעקבות קושי בהבאת ההורים והילדים לחקירה בשל הרגישות שבעניין.

שבתי גרברצ'יק, דובר המשטרה למגזר החרדי הפנה למחוז ירושלים במשטרה. מחוז ירושלים סירב להעניק תגובה.