אאא

בעקבות הפרסום ב"כיכר השבת" כי בית המשפט לתעבורה בירושלים הרשיע נהג חרדי שנסע למחוז חפצו כשהוא עטוף בטלית ועטור בתפילין לראשו, קורא סופר חרדי לצאת למחאה.

הסופר חיים ולדר אומר ל"כיכר השבת" כי "מוטב שהחרדים יעשו לכך סוף ויקיימו יום מחאה שבו כולם ינהגו עטופים בטלית ועטורים בתפילין לראשם".

"אני חושב שצריך כמובן לעשות בכפוף להלכה", מוסיף הסופר ולדר, "ההצעה היא שצריך לשים לשופטים גבול על ידי כך שכולם ינהגו ביום בהיר עטופים בטלית".

ולדר טוען כי המסר יהיה שהשופטים "לא יקבעו לנו מה מותר ומה אסור אלא הרבנים".

הוא מזכיר כי "כמו בפרשת עמנואל, המונים קיימו הפגנה בגלל שהשופטים אמרו שהם הקובעים ולא הרבנים, כך צריך להיות כאן".

על טענתה של הפרקליטות כי הטלית והתפילין גרמו לנהג להיסח הדעת אומר ולדר כי "אין קשר. אין בעיה לנהוג עם הטלית הראש, זה לא מסיח את הדעת. זכותו של כל נהג לנהוג עם טלית לראשו".

בגזר הדין כתבה השופטת שרון לארי-בבלי, נימקה את החלטה בכך שהנאשם לא התייצב לדיון ומשום כך הוא הורשע בהיעדרו.

"על פי נסיבות הדו"ח, הנאשם נהג תוך שהוא מניח בתפילין, אוחז בסידור ועל ראשו טלית המסתירה את שדה ראייתו. אין ספק כי מדובר בנהיגה באופן שמסכן את משתמשי הדרך. ספק בעיני אם התפילה במקרה זה היתה מסייעת. אין מנוס מהטלת עונש העולה על עונש המינימום הקבוע בחוק", פסקה השופטת.

בגזר הדין נגזר על הנאשם, תשלום קנס כספי בסך אלף שקלים, פסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של ארבעה חודשים ופסילה דומה על תנאי למשך שלושה חודשים.