אאא

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ידע מדוע הודיע שיוותר על השתתפותו בכנס התאחדות התעשיינים בו זומן לנאום הבוקר (ג'). שמו של בנט כיכב בפתח הכנס, במתקפה בוטה שירה לכיוונו נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש: "איזו ציניות מדהימה הפגין שר הכלכלה כשהוא זוקף לעצמו ומנכס לעצמו שורה של השגים שלא הוא הביא. קראתי שהוא אומר שהוריד את יוקר המחיה ב-5.5%, זו עובדה מדהימה. מחיר החשמל, הפירות והירקות ועוד ירדו בגלל הרבה מאוד סיבות שלא קשורות לשר הכלכלה", אמר ברוש והוסיף כי "גם שכר המינימום לא קשור אליו, זו עבודה נטו של צביקה אורן ואבי ניסנקורן, ולקחת על זה טרמפ זו שיא הציניות. כל מה שהוא עשה זה מה שהיה עושה שר מתחיל ואוי לו אם לא היה עושה - חתם על צו הרחבה". ברוש סיפר כי ההתאחדות הציעה לבנט להגיע ולנאום בפני הפורום, אך בנט החליט לוותר, ומהקהל נשמעה קריאה "כי הוא לא סופר אותנו".

מיד לאחר מכן עלה שר האוצר לשעבר יאיר לפיד שזכה לחיבוק חם מהקהל, בעיקר על רקע תמיכת ראשי ההתאחדות בלפיד אחרי שבימים האחרונים פירסם בנט סרטון המנגח את לפיד על כך שלא פעל למען המגזר העסקי והעצמאיים. כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט" בנט הותקף בעניין גם על ידי ירון גינדי נשיא לשכת יועצי המס שטען כי בנט עושה "עיוות גס של המציאות" כאשר הוא טוען כי לפיד מדבר בסיסמאות בעוד הוא זה שפעל ועשה למען המגזר העסקי. לפיד עצמו בחר לדבר על שורה ארוכה של נושאים אך לא נגע בנושאי כלכלה שמעניינים את הנוכחים. לפיד דיבר ארוכות על הצורך בקידום תהליך מדיני "וכל מי שמחזיק פה מפעל יודע איזו השפעה דרמטית יהיה לתהליך מדיני. בעולם הערבי יש פרטנר והוא יודע להגיד לפלסטינים איך לחתום על הסכם".

לפיד נשאל גם בנוגע לעשייתו או יותר נכון אי עשייתו בתחום החקלאות ולפיד הודה כי "הגעתי לנושא הזה מאוחר מדי ועשיתי טעות בתקציב שהגשנו ל-2015 בעניין נקודות הזיכוי לעובדים זרים בחקלאות. אבל עכשיו יש לנו ברשימה את חיים ילין איש ההתיישבות העובדת, וכבר ישבנו עם נציגים של המגזר החקלאי למדנו את הנושא ויש לנו תוכנית שלמה לסיוע בתחום".