אאא

הסאגה סביב פרסומי מפלגת הנשים בעיתונות החרדית נמשכת. היום (שישי) חייב בית המשפט המחוזי את העיתונים החרדיים 'יתד נאמן' ו'יום ליום' לפרסם מודעות של מפלגת הנשים החרדיות 'ובזכותן' המתמודדת בבחירות הקרובות לכנסת.

לאחרונה פנו ראשי המפלגה רות קוליאן ומתמודדות נוספות לבית-המשפט בטענה כי העיתונים החרדיים מסרבים לפרסם מודעות בתשלום של המפלגה בראשותן הן עומדות. 

בתגובה לפסיקת בית-המשפט אמרו נשות 'ובזכותן': "אנו מברכת על פסק דינו של כב השופט שפסר בבית המשפט המחוזי. אכן, קשה לעשות היסטוריה, אבל אם מאמינים חזק ופועלים למענה - היא תגיע.

"זהו יום חג עבור כלל הנשים במדינת ישראל, וכפי שהבטחנו בתחילת הדרך כשטענו שאכן נגיע לכלל הנשים החרדיות, אנו מקיימות.

"הגיע זמן נשים. נגן על זכויות הנשים והחלשים, באשר הן, בכל מקום, ובכל זמן.

"אנו בונות גשר בין המגזר החרדי לחברה הכלל ישראלית ונמשיך לשרת את כלל אזרחי מדינת ישראל ביום רביעי, מתוך הכנסת".

בחודש שעבר דחתה ועדת הבחירות בראשות השופט סלים ג'ובראן את העתירה של מפלגת 'ובזכותן' בראשות רות קוליאן כנגד העיתונים 'יתד נאמן' ו'יום ליום' שלטענתה הערימו קשיים על פרסומי המפלגה.

השופט כתב בהחלטתו כי "דין העתירה להידחות על הסף עקב קיומו של סעד חלופי. על פניו, נראה כי המסלול המתאים לבירור טענות העותרות הוא בהגשת תביעה בהתאם לחוק איסור הפליה לבית המשפט המוסמך. יובהר, כי לכאורה ומבלי לקבוע מסמרות, אין מדובר בעתירה נעדרת עילה, ונראה כי יש ממש בטענות העותרות. ודאי נוכח סירובו הקטגורי של עיתון "יתד נאמן" לפרסם מודעות בחירות שאינן של מפלגת "יהדות התורה".

"כמובן שחזקה על בית המשפט המוסמך אליו תוגש התביעה, ככל שתוגש, שיפעל בשקידה ראויה ובמהירות נוכח סד הזמנים בשים לב ליום הבחירות המתקרב". הוסיף השופט. "משכך הם פני הדברים, לא מצאתי לנכון להכריע בנוגע לשאלת סמכות יו"ר ועדת הבחירות המרכזית למתן הסעד שהתבקש. כן יצוין כי עיקרון השוויון בכלל, ובין רשימות המועמדים בפרט, הוא עיקרון העל שבדיני הבחירות".