אאא

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התייצב הבוקר (שלישי), בבית המשפט המחוזי בירושלים, לשלב הטיעונים לעונש בפרשת טלנסקי, שנפתחה מחדש בעקבות בקשת הפרקליטות.

פרקליטיו של אולמרט הגישו לשופטים מספר מכתבי תמיכה מראש המוסד לשעבר מאיר דגן וכן מראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, המביעים תמיכה באולמרט. 

במכתב סיפר בלייר על הגישה החיובית שאולמרט הצליח לייצר אצל מנהיגי אירופה לטובת ישראל, ועל היותו איש חזון שפעל לקידום השלום עם הפלסטינים.

אולמרט הגיש מכתבים נוספים מטעם פרופסור אריה אורנשטיין מבית החולים "שיבא" בתל השמור וכן ממאיר קראוס, מנהל מכון ירושלים לחקר ישראל ומבכיר במוסד שהגיע להעיד לטובתו של אולמרט ודבריו נשמעים בדלתיים סגורות.

מאיר קראוס מנהל מכון ירושלים לחקר ישראל כתב על "התמסרותו לקידום מערכת החינוך במזרח העיר", וציין כי "בזכות אולמרט חלחל המסר שזכותם של ילדי העיר המזרחית לחינוך, אינו נופל מזכותם של ילדי מערב העיר ושאחריות המערכת לדאוג לכל הילדים באופן שוויוני".

התובע מטעם הפרקליטות ידרוש לשלוח את ראש הממשלה לשעבר אולמרט לכלא. מנגד יבקש עו"ד אייל רוזבסקי, פרקליטו של אולמרט, להסתפק בעונשים אחרים שאינם מאסר.