אאא

בחירות 2015 • מרכיבים ממשלה: ראש הממשלה בנימין נתניהו יצטרך להודיע בכל דרך שייבחר עד דקה לחצות הלילה (רביעי) לנשיא המדינה רובן ריבלין כי הצליח להרכיב ממשלה, אחרת, הנשיא יטיל את הרכבת הממשלה על אחד מ-119 חברי הכנסת. במידה ויודיע כך לנשיא הרי שיותרו לו כשבוע ימים כדי להציג את ממשלתו החדשה בכנסת.

בעקבות המשבר במגעים עם 'הבית היהודי' שהעלו את רף דרישות התיקים שלהם בעקבות ההסכם עם ש"ס והעברת תיק הדתות לידיהם, נמצאים נתניהו ו'הליכוד' במרדף כדי להגיע להבנות עם אנשי הבית היהודי מהר ככל הניתן אך בליכוד מעריכים כי ניתן לפתור את המשבר מול בנט.

לפי הדיווח ברשת ב', הבית היהודי דורשים כעת את תיק הביטחון לנפתלי בנט ותיק המשפטים לאיילת שקד, כאשר ההערכה כי הדרישה לקבל את הביטחון נועדה להביא לכך ששקד תקבל את תיק המשפטים.

ב'גלי צה"ל' דווח כי בליכוד מעריכים שנתניהו יעדיף לתת לבנט את תיק החוץ ולא את תיק המשפטים. עוד מעריכים בליכוד כי אם כבר תיק המשפטים יינתן לבית היהודי אז הוא יילך לנפתלי בנט ולא לאיילת שקד.

לדבריהם, נתניהו לא יסכים שלצדו בקבינט המדיני ביטחוני יישבו שני שרים מ'הבית היהודי', בטח לא גם בנט וגם שקד, אותם אינו מחבב במיוחד.

כך או כך ההערכה הרווחת הינה כי עד חצות הלילה תושג ממשלת 61 עם 'הבית היהודי'.