אאא

שבוע אחרי מעצרם בחשד לסחיטה ואיומים כנגד אדם מוכר בחסידות ויז'ניץ כבן 55, פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום חמור נגד שני תושבי בני ברק.

השניים, צ' (19) וחיים לב טוב (30) תושבי בני ברק, מואשמים בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, זיוף בכוונה לקבל דבר ושימוש במסמך מזויף ריבוי עבירות. ללב טוב מיוחסות גם עבירות של הבאת קטין לידי מעשים חמורים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שלי קוטין, במהלך פברואר 2015, הכיר לב טוב את צייגרמן וקטין כבן 17 כשהסיעם לחופשה באילת. במהלך הנסיעה, סיפר לב טוב לצייגרמן ולקטין על היכרותו עם המתלונן וציין שהוא "מסכן שאין לו חברים שהוא לא בסדר בראש ואפשר למשוך ממנו כספים", ואף ערך היכרות בין המתלונן לבין צייגרמן והקטין.

מיד בסמוך לכך, במועד שאינו ידוע, קשרו הנאשמים קשר לקבל מהמתלונן במרמה סכומי כסף שונים ובהמשך אף לאיים על המתלונן בפגיעה שלא כדין בשמו הטוב ובצנעת הפרט שלו. במסגרת הקשר, טען לב טוב בפני המתלונן במרמה כי נקלע לחובות כספיים וכי ברצונו לפתוח עמו ועם צייגרמן עמותה לילדים אוטיסטיים. לשם כך, על המתלונן להעביר לו שיקים שישמשו למטרת פיקדון בלבד, ובתמורה לכך, יקבל המתלונן 1,000 שקלים כל חודש.

המתלונן נענה לבקשת לב טוב והעביר לו 20 שיקים. המתלונן חתם על השיקים אך השאיר את שורות התאריך והסכום בספרות ובמילים ריקות. בהמשך, במסגרת הקשר ולשם קידומו, במהלך פברואר-מרץ 2015, במספר הזדמנויות, קיבלו הנאשמים מהמתלונן במרמה סך של 18,600 שקלים במזומן. לפני כחודשיים, טענו הנאשמים בפני המתלונן במרמה כי עליו לרכוש ארבעה טלפונים ניידים שישמשו לעבודת העמותה ולשם כך נסעו עמו לקניון שם רכש עבורם המתלונן ארבעה ניידים בסכום כולל של 22,500 שקלים.

במהלך מרץ 2015, החליטו הנאשמים לתעד את המתלונן יחד עם הקטין ברכבו של לב טוב. בטרם נסיעתם המשותפת הביא לב טוב את הקטין לידי מעשים חמורים עם המתלונן ואילו הקטין שהיה זקוק לכסף, התרצה.

לפני קצת יותר מחודש ולאחר שהתברר כי מספר שיקים חזרו על ידי הבנק כיוון שלא היה להם כיסוי, החליטו הנאשמים לאיים על המתלונן באמצעות פרסום התיעוד על מנת שיעביר להם כספים בתמורה לשיקים שחוללו. כמו כן, איימו הנאשמים על המתלונן כי אם לא יעביר להם את הכספים יפרסמו את התיעוד לאנשי הקהילה בבני ברק, לרבנים ולאביו של הקטין. כתוצאה מהאיומים, העביר המתלונן לנאשמים סך של 25,000 שקלים.

בהמשך, התקשר פעם נוספת לב טוב אל המתלונן, על דעת צייגרמן, וטען בפניו במרמה כי התייעץ עם רב בנוגע למעשה החמור והרב אמר לו כי על המתלונן לפצות את הקטין בסכום של 50,000 שקלים כדי לזכות "בכפרת עוונות" וכדי לשכנע את אביו של הקטין שלא להתלונן עליו במשטרה. בשל חששו מהנאשמים, סיפר המתלונן אודות מעשיהם לבני משפחתו אשר הגישו תלונה במשטרת ישראל שפתחה בחקירה ועצרה את החשודים.