אאא

ארגון הטרור ג'בהת א-נוסרה הפועל בסוריה, פרסם היום (ראשון) סרטון בו נראית משאית תופת מתפוצצת ו"משטחת" בניין בו היו נצורים חיילים מצבא נשיא סוריה באשר אסד. האירוע המתועד התרחש בבית חולים בצפון-מערב המדינה, כאשר בתוכו נצורים מאות מחיילי צבאו של אסד.

בסרטון נראים המורדים כשהם יורים פגזים לעבר המקום, כאשר בשלב מסוים נראית משאית התופת כאשר היא מגיעה אל הבניין ואז מתרחש פיצוץ ענק.

כוחותיו של אסד מנסים למנוע את כניסת המורדים אל תוך בית החולים, ומטוסי קרב מפציצים את כוחות המורדים השוהים באזור.

 (צילום: מתוך شبكة مراسلي المنارة البيضاء ش.م.م)
(צילום: מתוך شبكة مراسلي المنارة البيضاء ش.م.م ביוטיוב)
הגדלה

כזכור, על רקע גל השמועות בנוגע למצבו, נשיא סוריה באשר אסד ערך בשבוע שעבר הופעה ציבורית נדירה והזים את השמועות השונות. אסד נפגש עם תלמידים בבית ספר צבאי בדמשק לציון "יום החללים". בנאומו, שהועבר בשידור חי בטלוויזיה הסורית, אמר אסד כי "אותם גורמים שעמדו לפני כשנתיים מאחורי הקמפיין נגד העם הסורי יצאו שוב מהחורים בהם הסתתרו ומנסים להפיץ שקרים".

אסד התייחס בכנות מפתיעה משהו להפסדים הקשים של צבאו בחלק מאזורי הקרבות. "אנו נמצאים במלחמה כוללת ולא במערכה בודדת" אמר אסד. "זו מלחמה קשה שסוריה מתמודדת איתה. יש מאות ואלפי קרבות וזה טבעי שבמצב כזה יהיו תקופות של הפסד וניצחון, עליות וירידות. אבל דבר אחד לא משתנה - האמונה בלוחמים והאמונה של הלוחמים בניצחון".