אאא

על רקע מבוי סתום במשא ומתן עם הנהלת המשרד, באשר לנושאים השנויים במחלוקת, עובדי משרד התחבורה פתחו הבוקר (שלישי), בעיצומים שבמסגרתם תשובש הפעילות במשרד ולא יתקיימו מבחני נהיגה.

הרקע לסכסוך המדובר, הוא בנוגע להפעלת רשת תחבורה ציבורית. עובדי המשרד טוענים כי קיים מחסור משמעותי בכוח אדם וכן ישנם לטענתם עומסי עבודה קשים עקב תקינה לקויה.

עילה נוספת לסכסוך, היא הנצחת תבניות העסקה שנועדו לפגוע בכוח הארגוני של העובדים, כמו למשל המשך ההעסקה בחוזים אישיים בשירות המטאורולוגי.

יו”ר הוועד הארצי של עובדי משרד התחבורה, אמר כי "בשנים האחרונות פרשו במשרד התחבורה למעלה מ-200 עובדים ובמקביל עלה היקף הפעילות השוטפת ונוספו מטלות רבות ופרויקטים חדשים. הנהלת המשרד לא נתנה לכך מענה בתכנון התקינה ולא דאגה לקלוט את כוח האדם הנדרש. מה שקרה כתוצאה מכך בפועל זה לא רק שהעובדים קורסים היום תחת הנטל, אלא יכולתו של המשרד לתת שירות איכותי לאזרח נפגעה משמעותית", כך לדבריו. 

"התרענו על כך במשך תקופה ארוכה וכבר למעלה משנתיים אנו נמצאים במשא ומתן מול ההנהלה. הקפדנו לנהוג עד כה באחריות ובגילוי הבנה אך ההנהלה, מצידה, במקום לחתור לפתרון המשבר, המשיכה להתחמק מהתחייבויות והתעלמה מהסיכומים", הוסיף.