אאא

עולם המסחר האינטרנטי הפך בשנים האחרונות למקור פרנסה רציני ומכובד של אלפי אנשים ברחבי העולם. זה יכול להיות בחור צעיר לפני החתונה, אמא לילדים שעובדת בחצי משרה, אברך שרוצה הכנסה קלה מהצד ועדיין לא לעזוב את הכולל או אפילו פנסיונר שיש לו כמה שעות חופשיות ביום לעבודה פשוטה מהבית.

אתר המכירות הגדול בעולם eBay מציע לכל אחד מאתנו לפתוח חשבון באתר, ללא שום עלות כספית, להציע מוצרים למכירה ולהתפרנס מהרווח הגדול שטמון בפוטנציאל האדיר של מסחר באינטרנט בכל העולם. כמה נחמד לקום בבוקר אחרי שינה טובה ולראות שבזמן שישנת אדם בשם רוברט מאוסטרליה רכש ממך מוצר שהצעת למכירה ב-80$. הדבר הזה הוא לא חלום אלא מציאות שמתקיימת מדי יום אצל הסוחרים באיביי שמוכרים מוצרים באתר בכל שעה ושעה.

שיטות המכירה באיביי הן פשוטות מאוד ודרך העבודה מרתקת ומלאה סיפוק במיוחד אחרי שרואים את גרף המכירות החודשי שהולך וצומח מחודש לחודש ככל שמתמידים בעסק הזה יותר ויותר.

מכללת 'מתמידים' פתחה לפני למעלה משנה את המכללה הראשונה בישראל ללימודי המסחר באיביי במגזר הדתי-חרדי. צורת הלימוד במכללה נעשית כמובן על-פי כללי ההלכה, בכיתות נפרדות לגברים ונשים ובאווירה חמה ונוחה לכל סוחר או סוחרת שמתחילים ללמוד איך נכנסים לעולם הממכר הזה.

המכללה מציעה קורס שנעשה ב-6 מפגשים כאשר כל מפגש נמשך 4 שעות אחת לשבוע. הלימודים מתקיימים בירושלים ובתל אביב כך שניתן להגיע מכל אזור בארץ בצורה קלה ופשוטה, בין אם זה ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית.

מנכ"ל המכללה, ליאור רוזנבלט, עם ניסיון מסחר באיביי של כ-5 שנים, הוא גם מנחה הקורס, כך שלכל תלמיד מגיע ידע מקצועי ביותר.

לפרטים נוספים לחצו כאן

אז איך התחיל המסע שלך בהקמת עסק באיביי?

"את דרכי באיביי התחלתי כאשר נחשפתי למודעת פרסומת המציעה קורס למסחר באתר איביי. לאחר בירור שעשיתי, לקחתי את ההזדמנות שניתנה לי, ומאז ועד היום אני רק הולך וצומח בעסק שהקמתי מהבית".

זה באמת מהבית? או שזו רק קלישאה?

"הקמת עסק באיביי מאפשרת לך לשלוט בכל רגע נתון עד כמה אתה רוצה לגדול. בוא נאמר שבשביל להרוויח 3,000-6000$ בחודש, עדיין לא צריך לצאת מהבית. אבל כמובן שכמו בכל עסק, אם יש רצון להתרחב לממדים גדולים יותר, אז כנראה שיהיה צורך במחסן או משהו דומה בכדי להמשיך לנהל את זה משם. כשמדובר בכסף גדול, זו ממש לא בעיה".

אז מה צריך בשביל לסחור באיביי? יש דרישות בסיס מסוימות או שכל אחד יכול?

"למען האמת, אני חושב שאנגלית ברמה בסיסית מאוד וידע בהפעלת מחשב ואינטרנט – הם כלים שאי-אפשר להיות סוחר באיביי בלעדיהם. כל השאר, זה להתמיד בדרך שאותה אני מלמד בקורס, ודברים שנלמדים באופן אישי לאורך זמן כשצוברים ניסיון."

נגעת בקורס, ספר לנו על זה? למה דווקא הקורס שלך?

"אני עוסק במסחר באתר איביי כבר כמעט 5 שנים. היום החשבונות שלי באתר נחשבים כ- PLATINUM POWER SELLER, שזה אומר, חשבונות שמכניסים מעל 300,000$ בשנה. כשאתה סוחר בהיקפים כאלה אתה לומד להתמודד עם כל סוגי המסחר, ועם זאת, אתה גם לומד לאן לנתב את הזמן שלך. יש כל מיני אופציות בכדי לסחור, לדוגמא, אפשר לסחור כשיש לך מוצרים על המדף, ואפשר לסחור בלי להחזיק את הסחורה בכלל, ואפשר לשלב את שניהם. השאלה, מה נכון לך, וממה אתה ממקסם את הרווחים שלך, ואת זה אני מלמד לזהות בדרך הכי יעילה.

פתחנו מכללה בשם 'מתמידים' שפונה במיוחד למגזר הדתי-חרדי והתאמנו את הקורס בצורה מושלמת לציבור שומרי תורה ומצוות. יש היום עוד גופים ואנשים שונים המציעים קורס מכירות באתר איביי. כולם פונים למגזר החילוני, וכמובן שלאדם דתי יהיה קשה להתחבר ולהשתלב בדבר כזה. כשבניתי את הקורס, זיהיתי את האפשרות לפתוח את הדלת הזו גם לאנשים מהמגזר שלנו ללא שום מכשול הלכתי באופן הלימוד בקורס.

הדבר החשוב השני – המחיר. כשעושים בירור קצר בשוק על מחירי קורסים כאלה, מבינים שבפחות מ-3,000-7,000 ₪ אתה לא מתחיל קורס בשום מקום ברמה הזאת, אז החלטתי, שאחד המאפיינים שיבליטו אותי מעל האחרים בנוסף למקצועיות הקורס והנושאים הרבים שאני מלמד בו, יהיה גם הפונקציה של המחיר. לתת הזדמנות לכל אחד בלי לקחת סיכון גדול."

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

לפרטים נוספים לחצו כאן

אז כמה כסף צריך אדם להשקיע בכדי להקים עסק באיביי, אם בכלל?

"התשובה היא מאוד פשוטה – 0 ₪. אחד הדברים היפים במכירה באיביי זה שאתה קודם כל מוכר, ואז אתה קונה את מה שמכרת ללקוח ומשאיר את הרווח אצלך. בעצם, אין לך שום סיכון כלכלי כשאתה הולך למהלך כזה, אתה לא מתחייב לשום דבר, אתה לא קונה סחורה, והדבר היחיד שאתה נדרש להשקיע זה כמה שעות ביום. אם יש לך זמן להשקיע – זה בהחלט בשבילך!"

תוך כמה זמן כבר אתה מבטיח לראות רווחים?

"רווחים רק הקב"ה יכול להבטיח. אני יכול להבטיח דרך, הכוונה, עזרה ופתרון לכל בעיה אם תבוא. יחד עם זאת אני אספר שבחודש הראשון שלאחר הקורס כבר הרווחתי מזה – 250$ בערך. בחודש השני זה כבר קפץ ל-700$ ואז אחרי עוד כמה חודשים ל-1,500$, ובכל חודש הלך והשתפר, ואפשר רק לנסות לתאר במילים את ההרגשה הטובה בכל פעם שמסתכלים על גרף סכום המכירות החודשי באתר ורואים את מגמת העלייה, זו פשוט הרגשה נהדרת!"

אז איך נסכם את הריאיון הזה? תן לנו כמה שורות שכנוע אחרונות.

"בשורה התחתונה – לא לפחד כלל! בסך הכל יש הרבה אנשים שמרגישים שהם ראויים לקבל הרבה יותר ממה שהם מקבלים היום. אז כשיש הזדמנות כזו, וכדאי להאמין לי שזו הזדמנות כלכלית מושלמת, אז בהחלט שווה לנסות. אנחנו פותחים קורסים כמעט כל חודשיים וברוך השם התגובות מהתלמידים נהדרות. אני נותן תמיכה לתלמידים במהלך ואחרי סיום הקורס כדי שתמיד יידעו שיש מי שמלווה אותם לאורך כל הדרך בבניית העסק. זה זמן טוב להתחיל התחדשות עסקית מרעננת שיכולה להיות הפתח של כולנו לשנת פרנסה טובה ומוצלחת."

לפרטים נוספים לחצו כאן