אאא

על רקע ההסתה נגד המגזר החרדי בעקבות הכוונה לתקן את חוק השוויון בנטל, דיווח הערב (רביעי) כתב חדשות 2 אונליין מתן חצרוני כי לראשונה, התקבל חייל חרדי בוגר ישיבות ליטאיות לקורס הטיס היוקרתי של חיל האוויר. לפי הדיווח, הבשורה על הקבלה לקורס הועברה אל הצעיר, בשנות ה-20, כבר לפני מספר שבועות. גורם בצה"ל טען בשיחה ל"כיכר השבת" כי "בקרוב צפוי להיפתח קורס טיס מיוחד לחרדים".

החייל התגייס במסגרת מדור שח"ר ומשרת כראש לשכה של קצין בכיר באגף כוח אדם בבסיס הקריה בתל אביב. בדיווח נאמר כי חברי החייל סיפרו כי "מדובר בחייל בעל מוטיבציה גבוהה לשירות, בכושר גופני מצוין ושחלם זמן רב להיות טייס. לפני כשנה החל את המיונים במהלך שירותו ובתמיכת מפקדיו עבר את כל השלבים".

חייל המשרת המסגרת חרדית צה"לית צוטט כאומר בכתבה: "אם הוא יסיים את הקורס זה יהיה חסר תקדים, זו תהיה פעם ראשונה שחרדי מסיים את הקורס. אולי יום אחד ייפתח קורס טיס לחרדים בלבד".

יצויין, כי כבר לפני שנתיים התקבל חייל מחסידות חב"ד לקורס טיס של חיל האוויר, אולם עם זאת החייל המדובר לא סיים את הקורס ולא שירת בצבא במסגרת מדור שח"ר.

גורם בצה"ל אמר ל"כיכר השבת" כי "זו תחילת הדרך שבה חרדים מתגייסים לקורס טייס. השאיפה שלנו שיהיו יותר חרדים בקורסים יוקרתיים אלו".

לדבריו: "כדי להתקבל לקורסים אלו צריך להשקיע לא מעט והחייל המדובר השקיע הרבה בשביל להתקבל לקורס. אנחנו מקווים שהשקעתו תהיה גם בהמשך הקורס והוא יסיים אותו בהצלחה".