אאא

אולי היו אלה התקשורים האחרונים של שרי אריסון ואולי המיתון שהביא אנשים לחפש חיזוקים, אבל נראה היה כאילו השנה זוכה הרב יעקב ישראל איפרגן ("הרנטגן") לקהל מעריצים גדול עוד יותר מבשנים קודמות בהילולה שערך ביום רביעי לזכר אביו.

נראה היה גם שהמיתון דילג על הרב, ששדרג את האירוע השנתי ממשטח החול הקבוע שליד בית העלמין בנתיבות לאולם אירועים מפואר בדרום העיר.

כמו בכל שנה, הפגינו נוכחות בהילולה אנשי עסקים בכירים לצד פוליטיקאים ואנשי מערכת הביטחון, כולם באו במיוחד לכבוד הרב.

"הוא איש מאוד מיוחד והוא גם מבין מאוד ברפואה, רפואה מערבית", מספר מנכ"ל שופרסל, אפי רוזנהויז, בשבחו של "הרנטגן". "יוצא לי להתייעץ עם הרב מדי פעם בעניינים שלא קשורים לעסקים אבל זאת פעם ראשונה שלי פה בהילולה. אנשים באים לפה כי הם מחפשים חיזוקים למה שהם עושים. אני גם מבין את הקישור שעושים פה לשרי. כל אחד מאמין במשהו וכל אחד יכול להאמין במשהו. זה בסדר גמור".

בזמן שהמלצרים מעמיסים בקבוקי שתייה וצלחות על השולחנות באולם, עשו את דרכם פנימה שאר נכבדי העם שוויתרו לצורך האירוע על פורום קיסריה באילת. "פה נמצאת הקהילה העסקית של ישראל שמתחרה בזו שבאילת", ציין ח"כ אבי דיכטר.

העתיד מלחיץ

רשימת האורחים לא היתה מביישת גם את ועידת ישראל לעסקים. יו"ר חברת חשמל מוטי פרידמן, מנכ"ל סלקום עמוס שפירא, מנכ"ל יורוקום אילן גרינבוים, מנכ"ל דלק נדל"ן איליק רוז'נסקי, אילון זרמון מבעלי משרד הפרסום זרמון-גולדמן, המפיק חיים סלוצקי, מעצבת האופנה טובל'ה חסין, הפרסומאית ג. יפית, רו"ח שלמה נס, עו"ד יהודה רווה, הפרסומאי מודי כידון, מוקי שניידמן מבעלי קבוצת צור שמיר, אילן בן דב בעלי חברת התקשורת סאני, ואפילו הכדורגלן ברוך דגו כיבדו את הרב איפרגן בנוכחותם לצד ח"כים מקדימה כמו שאול מופז, רונית תירוש, זאב בוים, יעקב אדרי ושי חרמש וכן שר המשפטים, יעקב נאמן, שזכה בהמשך לשיחה ארוכה עם "הרנטגן".

גם אנשי מערכת הביטחון כנראה חיפשו חיזוקים ושלחו את נציגיהם לנתיבות - מפכ"ל המשטרה לשעבר משה קראדי, דובר צה"ל אבי בניהו ונציג המשטרה בניו יורק, אורי בר לב, שהצליח להתעלם במהלך הערב מדיכטר, אותו דיכטר שניסה להדיח אותו מהמשטרה כשכיהן כשר לביטחון פנים.

כולם חיכו דרוכים להגעתו של הרב, שהפך עם השנים ליועץ קרוב לרבים מהם. "זאת לא הפעם הראשונה שלי פה", סיפר גרינבוים. "אני חבר של הרב וקרוב אליו ולכן הגעתי לכבד אותו". גם לזרמון הרב איפרגן אינו זר. "אנחנו קרובי משפחה", הוא מפתיע. "אנחנו נפגשים בלי קשר להילולה. הוא דווקא מבין בפרסום אבל אנחנו מתייעצים בעיקר בענייני משפחה".

בין האורחים היו גם כאלה שהופתעו מעט מגודל המאורע ומהכבוד שעושים לצדיק. "פגשתי אותו בכמה אירועים והוא התקשר במיוחד כדי להזמין אותי", מספרת ח"כ תירוש. "אני לא מתייעצת איתו אבל הוא הזמין אז באתי כדי לכבד אותו. לי אישית נראה מלחיץ כל העניין הרוחני הזה של להסתמך על מישהו. לא קראתי את הכתבות על שרי אבל התייעצות עם רב או אפילו קריאה בכף היד זה דברים קצת מלחיצים כשמישהו אחר אומר לך מה יקרה לך בעתיד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זה במודה לתקשר

"אני והרב נפגשים", מספר איליק רוז'נסקי, ומוסיף בצחוק ש"עכשיו זה במודה לתקשר". ההמולה סביב כניסת הרב לאולם כנראה הצליחה להפתיע גם את מנכ"ל דלק נדל"ן שסינן: "איזה כבוד עושים לו. אפילו לראש הממשלה לא עושים דבר כזה".

ואכן, הכניסה של הרב היתה דרמטית, ורבים מהנוכחים עטו לעברו כדי ללחוץ את ידו ואולי, על הדרך, לקבל ברכה לחיים טובים וארוכים. הרב איפרגן עשה דרכו לשולחן המכובדים והתיישב לצידם של דיכטר המאושר והכסא הריק שחיכה לנוחי דנקנר. השניים כאילו תיאמו ביניהם את הכניסה לאולם, כי האחרון, מלווה במשפחתו, נכנס דקות מספר לאחר מכן ויצר המולה חדשה בקרב האורחים.

"נוחי מתייעץ שנים עם הרב וטוב שהוא מתייעץ איתו כי העצות עוזרות ויכולות לעזור לכולם", סיפר הח"כ לשעבר רוני מילוא, אורח קבוע בהילולות של הרב. "אני רוצה שתזמינו את הרב לישיבת ממשלה אחת ותשמעו את העצות שלו איך להתמודד עם כל הבעיות של המדינה", אמר מילוא לקול מחיאות הכפיים של ההמון בקהל.

"האירוע הזה הפך להיות גדול מדי. זה קצת איבד מהאינטימיות שלו", טען חיים סלוצקי והוסיף בצחוק שאולי אפקט שרי אריסון והתקשורים הביא השנה יותר אנשים לחפש חיזוקים ורוחניות. אבל דנקנר, שהביא לאירוע את אשתו אורלי והבת רונה, חשב אחרת לגמרי. "יכול להיות שכל הסיפור עם שרי דווקא הרתיע אנשים מלבוא בגלל מה שנהיה מזה ואנשים לא רצו שיקשרו אותם לדברים כאלה. אבל אל תדאג, פה לא מרחפים אנשים ופה לא שומעים קולות. לפה מגיעים אנשים שפשוט מעריכים את הרב ואת פועלו והעזרה שהוא נותן לאנשים", אמר דנקנר.