אאא

ב'יש עתיד' לא אוהבים, בלשון המעטה, את עבודתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שהופך בזה אחר זה את הרפורמות והקביעות של השרה הקודמת יעל גרמן.

הבוקר (ראשון) פורסם כי ליצמן  מבקש לחייב  את הוספת הפלאוריד למי השתייה בישראל, מה שגרמן ביטלה עם כניסתה לתפקיד שרת הבריאות.

מי שהגיב לכך הוא שר החינוך לשעבר ואיש 'יש עתיד' שי פירון שכתב בטוויטר שלו: "ליצמן, מקדיש את רוב זמנו לביטול כל ההחלטות שגרמן קבלה. זה הקריטריון היחיד".

פירון הוסיף בעקיצה וכתב: "איזה מזל שגרמן לא החליטה לפתוח בית כנסת בכל בית חולים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסביבת ליצמן מזכירים בתגובה לדבריו של פירון כי "מי ששכח, ההחלטה הראשונה של גרמן הייתה לבטל הרחבת רפורמת השיניים של ליצמן ובכך לקחה 'מהפה של ילדי ישראל' את מה שמגיע להם. בסך הכל החליט ליצמן לקבל עמדת אנשי המקצוע במשרד הבריאות, בה תומכים רוב גופי המקצוע כמו איגוד רופאי הילדים וכדומה".

סגן השר ליצמן מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "מדובר בהחלטה חשובה לטובת בריאותם של אזרחי ישראל בהתאם לעמדת אנשי המקצוע במשרד הבריאות. החזרת הפלאוריד חשובה למען בריאות השן ותבוצע בהליך הנדרש בתקופה הקרובה". 

ח"כ יעל גרמן אומרת כי "סגן השר ליצמן התחיל בהרס הקיים ובחזרה לאחור. במקום לעסוק בעתיד המערכת ובמצוקותיה, בחר להרוס את הבסיס לשינוי. ומי שלמעשה יצטרך לחתום על כך יהיה שר הבריאות בפועל, ראש הממשלה, שרק לפני שנה קבל את ההחלטה, אותה מחר הוא יבטל".