אאא

אורלי פחימה, צעירה יהודייה המתגוררת בבריטניה, תפוצה בלא פחות מ-16 אלף פאונד, זאת בשל סירוב חברת נסיעות להעסיק אותה רק בגלל יהדותה וסירובה לעבוד בשבתות. כך מדווח ה"דיילי מייל" הבריטי.

פחימה (23), צעירה דתייה ממנצ'סטר, שלחה קורות חיים לסוכנות הנסיעות "ג'יגסו מסעות". בחברה זימנו אותה לראיון עבודה והיא התקבלה לעבודה, אך כשבעלי החברה הבין כי היא לא תוכל לעבוד בשבתות הוא דחה אותה.

פחימה קיבלה מכתב מהחברה בו נכתב כי "לאחר שבחנו בזהירות את כל השיקולים אנו לא יכולים להציע לך את המשרה בשלב זה. אנחנו עדיין מחפשים עובדים גמישים מספיק שיכולים לעבוד בשבתות".

פחימה ביקשה מהחברה לשקול שוב את הצעתה, אך לאחר שבחברה החליטו שלא לעשות זאת, פחימה החליטה שלא להכנע ותבעה את סוכנות הנסיעות. שופטי בית הדין לעבודה קבעו כי החברה הפרה את איסור אפליית עובדים מטעמי דת ולפיכך חייבו את החברה ב8,000 פאונד בגין אובדן רווחים, 7,500 פאונד על פגיעה ברגשותיה של הצעירה היהודיה ובנוסף, החברה חויבה ב-1,200 פאונד בגין ריביות והצמדה.

"הם לא התחשבו כלל במצבי" סיפרה פחימה ל"דיילי מייל". הם יכלו לקבל אותי לעבודה ולהתגמש, אך הם טענו כי זה מסובך מדי. הם יכלו לסייע, אך בחרו שלא". פחימה אמרה כי היא הציעה לחברה לעבוד בימי ראשון במקום בשבתות, אך בחברה בכל זאת דחו אותה. כאמור, החברה נאלצה בשל כך לספוג קנס כבד של לא פחות מ-16 אלף פאונד.