אאא

חשיפת "כיכר השבת": פגישתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל בשבוע שעבר אצל נשיא המדינה ראובן (רובי) רבלין, שנחשפה ב"כיכר השבת" עוררה הדים רבים, זאת לאחר ששלושה מגדולי הדור הטריחו עצמם באורח נדיר והגיעו למשכן הנשיא על מנת לסייע במצוות פדיון שבויים.

עם סיום הפגישה, הביעו האדמו"רים וראשי הישיבות את תקוותם כי המאמצים יישאו פרי ובסופו של דבר בסיעתא דשמיא תגיעה הישועה לאסיר ובני משפחתו.

כהמשך לאותו מפגש שנעשה בגיבויים המלא ובידיעתם של גדולי הדור שאף ביקשו שיתקיים דווקא בבית הנשיא, הגיע אמש (ראשון) מ"מ ראש עיריית ביתר עילית יצחק רביץ ומי שנחשב למקורבו של הנשיא ריבלין ובעלה של ראש לשכתו רבקה רביץ, אל בתיהם של גדולי הדור על מנת לעדכן אותם בהמשך המגעים ובהתפתחויות בפרשה.

תחילה הגיע רביץ אל ביתו של הגאון רבי דוד סולוביציק, ראש ישיבת בריסק, ונועד עמו במשך שעה ארוכה. ל"כיכר השבת" נודע כי הגר"ד סולוביציק הביע תמיכה מלאה במאמצים לשחרור האסיר והבהיר כי מדובר במצווה שאין חשובה ממנה.

 (צילםו: באדיבות המצלם)
רביץ במעונו של הגר"ד סולוביציק (צילום: באדיבות המצלם)

יצוין כי למרות שהגר"ד סולוביציק נמנה על חוגי הקנאים הרי שהוא תמך במאמצים לשחרור האסיר בשל העובדה שמדובר בהצלת נפשות ממש.

בהמשך הערב הגיע רביץ אל מעונו של הגאון רבי ברוך דב פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז' וחבר מועת גדולי התורה, שהתעניין בפרטי פרטים בהתקדמות ובהתפתחויות בפרשה הכאובה ובמאמצי הסיוע בשחרור האסיר.

הגרב"ד סיפר לרביץ כי הפגישה הזכירה לו את אותם מעמדים בהם התגייסו גדולי הדור זצ"ל למען מצוות פדיון שבויים ומטרות נעלות נוספות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"חשוב היה שכיבדו את הנשיא ובאו אליו משום שהתועלת בכך עשויה להיות מרובה", אמר ראש ישיבת פוניבז', והזכיר את בואו של הגאון רבי איסר זלמן מלצר זצ"ל אל ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון בכדי לבקש ממנו להתערב בסוגיה כאובה.

 (צילםו: באדיבות המצלם)
רביץ אצל הגרב"ד פוברסקי (צילום: באדיבות המצלם)

 

"תמיד גדולי הדור הכניעו עצמם והמעיטו מכבודם למען המצווה החשובה", אמר הגרב"ד.

בהמשך הערב הגיע רביץ גם לפגישה מיוחדת עם כ"' האדמו"ר מויז'ניץ שנסע אמש לארה"ב לרגל שמחת נישואי נכדתו.

במהלך הפגישה שהתקיימה בטרקלין מצדה עידכן רביץ את הרבי על מהלכי המגעים הדיפלומטים והאדמו"ר בירך שתהיה סיעתא דשמיא.