אאא

גדי ירקוני, רכז משק בקיבוץ נירים שנפצע אנושות ואיבד את שתי רגליו רגע לפני תום מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה, ניצח בבחירות לראשות מועצת אשכול.

ירקוני זכה ב-51% מהקולות, וניצח את אורי נעמתי שקיבל 44% ואת רן גויטע שקיבל 9% בלבד.

עם היוודע דבר נצחונו אמר ירקוני: "גמרתי מסע של שלושה חודשים מאז החלטתי לרוץ לראשות מועצת אשכול, אני מאוד שמח שגם את המשימה הזאת סיימתי בהצלחה ואני יכול להתחיל עכשיו את המסע האמיתי שהוא הצעדת מועצת אשכול קדימה בנחישות, בדבקות ובאהבה לכל התושבים".

הוא הוסיף כי "יישובי אשכול הם מרכז של עשייה, פיתוח וקהילה רחבה ומגוונת. אני גאה להנהיג את האזור המאתגר והמיוחד הזה ואת התושבים הראויים לכל תמיכה על נחישותם בהתיישבות בגבולות ישראל ועל הדבקות בעשייה החקלאית גם בתקופות ביטחוניות קשות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ירקוני נפצע בשעות האחרונות למבצע "צוק איתן", כאשר חמאס שיגר עשרות פצצות מרגמה לעבר יישובי עוטף עזה כדי לסיים את הלחימה בהישג מבחינתו, ירקוני וחבריו יצאו לתקן עמוד חשמל שנפגע ומטח פצמ"רים הפתיע אותם כשהם היו חשופים לגמרי.

בעקבות המטח, ירקוני נפצע באורח קשה ואיבד את שתי רגליו. הוא פונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע, ובחודשים האחרונים שהה בביתו ומחלים.

בתקופה האחרונה ניהל קמפיין בחירות אינטנסיבי בקרב תושבי המועצה. בשיחות עם התושבים נהג לומר כי הפציעה לא תשפיע על תפקודו כראש מועצה.