אאא

האם יישלח ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר לכלא? הבוקר (ה') יגזור בית המשפט המחוזי בתל אביב את עונשו של בר שהורשע בקבלת שוחד של 2 מיליון שקל תמורת קידום פרויקטים נדל"ניים. יחד עמו יגזר דינם של 3 יזמי הנדל"ן שהורשעו במתן השוחד, חיים גייר, דוד לוי ושאול לגזיאל.

שופט המחוזי בתל אביב, צבי גורפינקל, הרשיע את בר בפברואר האחרון בעבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ושיבוש מהלכי משפט וזיכה אותו מכמה עבירות של מרמה והפרת אמונים.

"התנהלות של קבלת שוחד", אמר השופט בהכרעת הדין, "היא התנהלות בלתי מוסרית של שחיתות שלטונית. נכון שהחלטותיו של בר נעו בין החלטות סבירות לכאלו המיטיבות עם העיר. ייתכן שבר היה מקדם את הפרויקטים ללא טובות ההנאה, אך אין בכך כדי להתעלם מטובות ההנאה שקיבל. חומרת הכרעת הדין נובעת גם מהסכומים ששלשל לכיסו".

הפרקליטות, באמצעות עו"ד טל פרג'ון, דורשת להטיל על ראש העיר לשעבר 9 שנות מאסר וקנס של 5 מיליון שקל מאחר ופעל כ"ארגון פשיעה של ממש". לפי נציג הפרקליטות, פרשה שבה ראש עיר לוקח שוחד מארבעה יזמים שונים לארבעה פרויקטים בסכום של 2 מיליון שקל, בין השנים 2000-2006, מעידה "על שיטה שפיתח הנאשם, שיטה שבמסגרתה הפך את כהונתו כראש עיר למנגנון לקיחת שוחד מיזמים בעיר הנתונים לחסדיו. התנהלות מושחתת כזו של עובד ציבור, לא כל שכן נבחר ציבור, היא מקוממת מאין כמותה. ההתנהלות היא זו שאנו מצפים לשמוע ממדינות עולם שלישי. אנחנו לא מצפים זאת מעיר מרכזית בישראל".

מנגד, ביקשו סנגוריו של בר, עוה"ד נבות תל-צור וירון ליפשס, להתחשב בו, בגילו ובתרומתו לחברה ולעיר רמת גן. עו"ד טל פרג'ון מייצג את המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. לגזיאל מיוצג על ידי עו"ד ז'ק חן ופרופ' דוד ליבאי, גייר על ידי עו"ד גיורא אדרת, ולוי באמצעות עורכי הדין רונן רוזנבלום ונתי שמחוני.